ZACZAROWNY FLET I DZIADEK DO ORZECHÓW NA EKRANIE KINA ODEON

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: ZACZAROWNY FLET I DZIADEK DO ORZECHÓW NA EKRANIE KINA ODEON Koncerty i muzyka sochaczew

ZACZAROWANY FLET - 10.12.2019, retransmisja z nowojorskiej THE METROPOLITAN OPERA, 17:00 orazÂDZIADEK DO ORZECHÓWÂÂw wykonaniu BALETU BOLSZOJ, 15.12.2019, retransmisja, 15:30 - słodki poczęstunek,16:00 rozpoczęcie transmisji) to najbliższe 2 przedstawienia, które zobaczycie w ramach cyklu KINO NA ŻYWO. Bilety do nabycia w kasach kina oraz naÂÂwww.kinoodeon.pl
„ZACZAROWANY FLET” Mozarta w reżyserii Julie Taymor. Na początku lat 90. wyreżyserowała ona filmową wersję opery-oratorium „Król Edyp” Strawińskiego, wykorzystując wielkie ruchome lalki; producentem przedsięwzięcia był Peter Gelb, obecny dyrektor Met. Taymor ma na swoim koncie także reżyserię „Fridy” z Salmą Hayek czy musicalu „Król Lew”. „Zaczarowany flet” był pierwszym spektaklem transmitowanym w HD przez Met. To idealna propozycja dla tych wszystkich, którzy miłością do opery pragną zarazić swoje dzieci lub wnuki – prawdziwe przedstawienie familijne z barwnymi kostiumami, bajkowym librettem, akcentami komediowymi i wielkimi animowanymi lalkami, poruszanymi m.in. za pomocą powietrza (flet to przecież instrument dęty). Książę Tamino i jego przyjaciel, zabawny ptasznik Papageno, muszą przejść próby, by zyskać wtajemniczenie i nagrodę: miłość idealnej dziewczyny. Przedstawienie trwa około 114 minut (bez przerwy).
"DZIADEK DO ORZECHÓW" - przed świętami Bożego Narodzenia w repertuarze scen baletowych, w tym Teatru Bolszoj, nie może zabraknąć „Dziadka do orzechów” Piotra Czajkowskiego. To wręcz świecka tradycja bożonarodzeniowa. Choć dziś spektakl ten jest kierowany głównie do młodszych widzów, to nadal pozostaje jednym z najpoważniejszych arcydzieł klasycznego baletu rosyjskiego. Oparty na opowieści modnego wówczas fantastycznego pisarza E. T. A. Hoffmanna „Dziadek do orzechów” okazał się wspaniałym spektaklem familijnym. Mali widzowie odnajdą w nim baśniową historię małej Maszy, która dzięki dobremu sercu i odwadze wyzwala spod czaru księcia zaklętego w dziadka do orzechów, a miłośnicy klasycznego m.in. piękny walc Śnieżynek, walc Kwiatów i popisowe ‘pas de deux’. To jeden z najpiękniejszych baletów z fenomenalną muzyką Czajkowskiego. Przedstawienie trwa około 2 godzin i 30 minut.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy