Zaczytaj się po uszy - konkurs czytelniczy

Zdjęcia i foto: Zaczytaj się po uszy - konkurs czytelniczy Słowo pisane sochaczew

"Gdy się ktoś zaczyta, zawsze się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie - w każdym razie wygra..." Henryk Sienkiewicz

Przytoczone powyżej słowa polskiego noblisty niech będą dla Państwa zachętą do sięgania po wartościową literaturę, a tym samym do odwiedzania Gminnej Biblioteki Publicznej w Kątach oraz jej dwóch Filii – w Wyczółkach i w Wymysłowie. Parafrazując zapisane w innym miejscu słowa, chciałoby się powiedzieć: „książek ci u nas dostatek”, zatem jest z czego wybierać.

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że czytanie książek dzieciom (i przez dzieci) korzystnie wpływa na ich rozwój. Młodzi czytelnicy, którzy w naszych placówkach wypożyczyli najwięcej książek (między 1 września 2016r. a 8 maja 2017r.), pod koniec minionego roku szkolnego otrzymali od nas nagrody (książkowe, rzecz jasna :) ).

Zapraszamy wszystkich do częstego odwiedzania naszych placówek – te osoby (w tym roku liczyć będziemy również dorosłych), które wypożyczą najwięcej książek, otrzymają od nas nagrody. Wypożyczenia liczyć będziemy od 1 września 2017r. do 8 maja 2018r. Data 8 maja nie jest przypadkowa, bowiem w tym dniu w Polsce obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Dokumenty (1)Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy