Zaczytani w TVP - jak telewizja propaguje akcję zapoczątkowaną przez sochaczewską bibliotekę?

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Zaczytani w TVP - jak telewizja propaguje akcję zapoczątkowaną przez sochaczewską bibliotekę? Słowo pisane sochaczew
+1

Do Pedagogicznej Biblioteki Filii w Sochaczewie przyjechali redaktorzy TVP Warszawa. Ta ogólnopolska stacja telewizyjna postanowiła nakręcić materiał o akcji Zaczytani, w którą jako pierwsza biblioteka w województwie mazowieckim włączyła się sochaczewska placówka.


Redaktorów interesowało, skąd dowiedzieliśmy się o akcji, jaki jest jej cel, dla kogo zbieramy książki, jak długo planujemy prowadzić kampanię, jak docieramy do potencjalnych darczyńców i jaki jest oddźwięk.
Rozmawiali z pracownikami i czytelnikami. Udali się też do Szpitala, by dowiedzieć się , co myślą o akcji pracownicy i sami pacjenci.

Zaczytani to ogólnopolska kampania, której celem jest stworzenie na oddziałach dziecięcych w całej Polsce miejsc, w których można zaczytać się i zapomnieć o chorobie. Nasza Biblioteka postanowiła w ubiegłym roku zarejestrować się na stronie Zaczytani.org. Wyszliśmy z propozycją stworzenia Biblioteki Małego Pacjenta na oddziale pediatrycznym, kierując zapytanie do sochaczewskiego szpitala. Pomysł spotkał się z aprobatą Dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej Powiatowego Szpitala w Sochaczewie. Od chwili nawiązania współpracy, rozpoczęliśmy zbiórkę książek. Akcję nagłośniono w lokalnych mediach i na stronach internetowych Biblioteki. Również obchody Tygodnia Bibliotek, były okazją do propagowania akcji w szerszym kręgu odbiorców.

Tego samego dnia w Kurierze Mazowieckim wyemitowano materiał. Obejrzeć go można w Internecie http://warszawa.tvp.pl/20118199/19052015


Dziękujemy p. Łukaszowi Kucińskiemu, który wsparł akcję podarowując swoje komiksy oraz przed kamerą zachęcał innych do przynoszenia książek.

Wierzymy, że za przykładem głównej siedziby PBW w Warszawie i Filii w Sochaczewie, kolejne biblioteki włącza się w tą szlachetną akcję. Miejscem zbiorki książek jest:

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Warszawie Filia w Sochaczewie

ul. Żeromskiego 39 a (łącznik)

96-500 Sochaczew

Pomóż i zostań ambasadorem Zaczytanych!

Czekamy na Ciebie – podaruj książkę od serca!

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy