Żądał łapówki za pozytywne załatwienie sprawy

Zdjęcia i foto: Żądał łapówki za pozytywne załatwienie sprawy Kradzieże, oszustwa, korupcja sochaczew

Powoływał się na znajomości w sądzie i zażądał kilkudziesięciu tysięcy złotych na pozytywne zakończenie sprawy cywilnej. Policjanci z Komendy Powiatowej w Sochaczewie i Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu zajmujący się zwalczaniem korupcji i przestępczości gospodarczej, zatrzymali 61-latka, któremu grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Mieszkanka Sochaczewa powiadomiła policjantów, że jej dwaj synowie są uczestnikami postępowania toczącego się w jednym z sądów cywilnych. To właśnie do zgłaszającej dotarł mężczyzna, który powołując się na znajomości w sądzie, oferował swoje pośrednictwo w pozytywnym zakończeniu sprawy. Za swoje usługi zażądał kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policjanci zajęli się sprawą i szybko ustalili, że oferentem jest 61-letni sochaczewianin.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Płocku, gdzie usłyszał zarzut z art. 230 Kodeksu Karnego. Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 Autor: sierż. szt. Agnieszka Dzik

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy