Zagrali dla Mai Kapłon

/ 29 zdjęć
Zdjęcia i foto: Zagrali dla Mai Kapłon  Tenis sochaczew
+24

11 stycznia 2020 roku w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie odbyło się niezwykłe sportowe wydarzenie z udziałem znanego rodzinnego duetu - Tomasza i Roberta Stockingerów. 

Sobotni mecz tenisa ziemnego zgromadził w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie wielu pasjonatów sportu. Tego dnia do sportowej rywalizacji przystąpił rodzinny duet – znany aktor Tomasz Stockinger i jego syn Robert, dziennikarz TVN oraz teresiński przedsiębiorca Zbigniew Sarnowski i Mateusz Parśniak, zawodnik Sochaczewskiego Towarzystwa Tenisowego. 

To było bardzo emocjonujące wydarzenie nie tylko pod względem sportowym, ale również społecznym. Jego głównym celem była zbiórka charytatywna na rzecz Mai Kapłon, która, aby wrócić do zdrowia potrzebuje bardzo kosztownej operacji w Stanach Zjednoczonych. 

,,Jesteśmy tu dziś dzięki zapaśnikom. W grudniu odwiedziłem „Kuźnię Napoleońską”, w której to zaprzyjaźniony ze mną od wielu lat Andrzej Supron prowadził zapaśniczą galę. W Teresinie prężnie działa klub zapaśniczy. Poznałem jego prezesa Ryszarda Niedźwiedzkiego, który przedstawił mi historię Mai Kapłon i zaproponował przyjazd do Teresina, by wspomóc zbiórkę pieniędzy na jej operację. Wspólnie wymyśliliśmy, że przyjadę w charakterze tenisisty. Znalazł się odpowiedni rywal – pan Sarnowski, miejscowy przedsiębiorca i jednocześnie świetny tenisista, który wylicytował mecz. Ostatecznie ustaliliśmy, że będzie to debel. Stąd także obecność mojego syna. W wigilię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mamy możliwość wsparcia Mai Kapłon."– mówił Tomasz Stockinger.

Trzeba przyznać, że to był bardzo dobry mecz pod względem technicznym. Tomasz Stockinger podkreślał, że tenis doskonale kształtuje charakter, uczy pokory i cierpliwości. Poza tym jest to dyscyplina, która nie ma ograniczeń wiekowych. Można być grubo po siedemdziesiątce, a dalej z powodzeniem biegać po korcie i mieć z tego ogromną frajdę. Ostatecznie Zbigniewowi Sarnowskiemu i Mateuszowi Parśniakowi udało się pokonać w dwóch setach Tomasza i Roberta Stockingerów 6:3, 6:4.

Tego dnia na korcie pojawili się również wielokrotni mistrzowie gry podwójnej z Teresina – Henryk Bielecki i Stanisław Grynik. Zagrali jednosetowy mecz pokazowy z gwiazdorską parą, w którym zwycięstwo odnieśli goście wynikiem 6:2.

Podczas sobotniego wydarzenia ostatecznie udało się zebrać 649,50 złotych. Kwota ta zasili zbiórkę na bardzo kosztowne leczenie Mai Kapłon.  0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy