Zagraliśmy co mogliśmy

/ 4 zdjęć

Drugim rywalem sochaczewskich rugbistów w I Lidze była stołeczna Skra. Mecze pomiędzy tymi rywalami z reguły były zacięte i dostarczały wiele emocji. Tak też było tym razem. Sobotni mecz rozpoczęła akcja Orkana. Piłka została zgubiona i … kontrę przeprowadzili rywale. Zakończyła się ona pierwszym przyłożeniem dla Skry. W dziesiątej minucie goście po raz drugi przyłożyli po kapitalnie rozegranym moulu autowym.

Tego było za wiele. Orkan natychmiast skarcił Skrę. Dynamiczną akcję formacji ataku zakończył przyłożeniem Adrian Niemiec. Skuteczni podwyższył Tomasz Gasik i wynik zrobił się „na styku”. Skra odpowiedziała kolejnym okresem przewagi. Orkan dobrze grający w obronie powstrzymał ataki. Odpowiedział zabójczą kontrą. Ponownie w rolach głównych wystąpili zawodnicy ataku. Bardzo szybko przekazywali sobie jajo z rąk do rąk. Wyprowadzili na czystą pozycję Marcina Krześniaka, który tuż przy linii bocznej przebiegł kilkadziesiąt metrów i zdobył drugie przyłożenie dla gospodarzy. Po raz drugi wynik podwyższył Gasik. Trybuny Maracany ożyły. Orkan wyszedł na prowadzenie 14:10.

W drugiej połowie grę z reguły prowadzili przyjezdni, którzy młynem próbowali zrobić przewagę. Średnio się to im udawało. Zawodnicy ataku też byli szybko namierzani przez sochaczewian i skutecznie powalani szarżami. Orkan po przerwie przeprowadził kilka kontrataków. Dwa z nich zakończyły się przyłożeniami Wojciecha Krześniaka. Skutecznie wynik podnosił Gasik i ostatecznie nasi rugbiści wygrali „Derby Mazowsza” 28:10. Wynik mógł być jeszcze wyższy tylko na początku drugiej połowy Tomasz Gasik trafił z karnego piłką w słupek. Po meczu trener Skry Tomasz Borowski powiedział jedynie „Zagraliśmy co mogliśmy. Po prostu macie szybkich zawodników ataku, my takich nie mamy.”

Uradowani sochaczewscy rugbiści po zakończonym meczu zasiedli do „trzeciej połowy”. Było wielkanocnie. Na stołach pojawił się żurek i jajka … na twardo.

RC Orkan Sochaczew – OKS Skra Warszawa 28:10 (14:10)

punkty: Wojciech Krześniak (10), Tomasz Gasik (8), Adrian Niemiec (5), Marcin Krześniak (5)

skład: Kamil Kościelewski, Łukasz Syperek, Michał Gadomski (Daniel Wiktorowski), Mateusz Popiołek, Daniel Niemyjski (Kamil Palasik), Jakub Budnik, Piotr Wawrzyńczak, Kamil Dudkowski (Paweł Pietrzyk), Piotr Czarnecki (Tomasz Szymański), Konrad Pietrzyk (Krzysztof Piłowski), Wojciech Krześniak (Marcin Olszewski), Tomasz Gasik, Adrian Niemiec, Bartłomiej Sadowski, Marcin Krześniak