Zajmijmy się poważnymi sprawami – replika na wystąpienie radnego Edwarda Stasiaka

/ 8 komentarzy
Zdjęcia i foto: Zajmijmy się poważnymi sprawami – replika na wystąpienie  radnego Edwarda Stasiaka  Inwestycje sochaczew

Nie pozostaje mi nic innego jak jednak odpowiedzieć na osobiste wynurzenia pana radnego Edwarda Stasiaka w temacie Statutu naszego Miasta opublikowane na stronach Urzędu Miasta...


To, że jest Pan już tak długo radnym i nigdy nie zwrócił Pan uwagi na nieprawidłowości, mające miejsce nie tylko w Statucie naszego Miasta, tym gorzej świadczy o pańskim działaniu, jako samorządowca.
Walczył Pan ze mną w sprawie ujawnienia wysokości zadłużenia naszego miasta, nie rozumie Pan, co to znaczy spłacać dług miasta kolejnym długiem, czyli  tzw. „rolowania obligacji” . Nie zauważył Pan, że budżet za poprzedni rok  2018  zamknął się deficytem /opinia RIO – wystarczyło znaleźć i przeczytać/ a nie jak twierdził Burmistrz, pokazując radnym swoje kolorowe slajdy, nadwyżką budżetową. Wolne środki Panie Stasiak to nie jest nadwyżka budżetowa! 


Wolne środki to jest reszta z pożyczonych przez miasto i niewydanych pieniędzy!, które trzeba oddać wraz z odsetkami, tak samo jak te wydane. Mieszkańcy mają  prawo to wiedzieć, ocenią sami.
Statut miasta, Panie Radny to nie jest byli co, to jeden najważniejszych, podstawowych  aktów  prawa miejscowego stanowiący o ustroju gminy.


Zadaniem pana Burmistrza jest wykonywanie wszystkich uchwał  Rady, w tym Uchwały Rady Statut Miasta, a nie ich ocenianie. Od tworzenia prawa miejscowego jest Rada, a Burmistrz jest od jego wykonywania. Wojewoda Mazowiecki zapewne  bardzo się ucieszy się z faktu, ze „jego nadzór łamał prawo od piętnastu lat” /cyt. z wypowiedzi Burmistrza/. 


Tutaj pragnę wszystkich poinformować, że ostatnia Uchwała  RM z 7 października br. dotycząca  zmian w Statucie została tym razem zaskarżona do Wojewody Mazowieckiego i jestem przekonana, że Wojewoda uruchomi w tej sprawie czynności nadzorcze, ponieważ ta Uchwała zawiera, co najmniej kilka naruszeń ustawy o samorządzie gminnym. A o opinii prawnej z naszego Urzędu do tej uchwały możemy tylko pomarzyć, nie ma jej i nigdy nie było.


A teraz się z Panem zgadzam, zajmijmy się poważnymi sprawami, zajmijmy się np. inwestycją „Przebudowa stadionu” , którą  musiał zatrzymać Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, bo była realizowana z naruszeniem ustawy prawo budowlane, niezgodnie z zatwierdzonym projektem i pozwoleniem na budowę i realizacja, której generuje już dodatkowe koszty! Nie wiedział Pan, szkoda, a przecież od tylu lat jest Pan samorządowcem! Jeśli wszystkie inwestycje w mieście są realizowane z poważnym naruszeniem prawa /tego nie wiemy, ale obiecujemy, że sprawdzimy wszystkie po kolei/, to ja Panu gratuluję spokoju Panie Radny, w końcu to Pan jest radnym w tym mieście od kilku kadencji. 


Czy to czasem nie Pan głosował za budową bubla – bieżni 420 m? Nie sprawdził Pan dokumentów, uwierzył na słowo Burmistrzowi? - zapewne Pan nie sprawdził, bo na to trzeba poświęcić mnóstwo czasu i energii. Ale łapka była „w górę” zresztą nie tylko Pana, wszystkich Waszych radnych. Na ostatniej sesji nabraliście „wody w usta” w tej sprawie i była martwa cisza! Ja wyznaję zasadę: ufam i sprawdzam! I żadne Pana wystąpienia nagradzane brawami radnych burmistrza mnie od tego nie odwiodą, tak jak zresztą pozostałych radnych z KO i BS. Do roboty Panie Radny, zaufali nam mieszkańcy i z tego nas rozliczą!Radna Jolanta Kulpa-Szczepaniak

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (8)

zabczynski227zabczynski227
+3
Obawiam się ,że ten Stasiak to już myślenie ma za sobą i wątpię w to aby jego mózg w tym wieku funkcjonował normalnie. To jest naukowo stwierdzone i nie ma się nadczym zastanawiać . (2019-10-19 21:02)
lokalnylokalny
+2
Jacy samorządowcy taki rozwój Sochaczewa. Wyglada na to, że Rada Miasta składa się z ludzi, którzy nie nadaja się do tego, żeby byc radnymi. (2019-10-20 10:45)
RouterRouter
+2
wszystko jak w serialu ,zgoda zawsze wszędzie i na wszystko,na dobre czy na złe łapki w górę i jest dobrze. (2019-10-20 10:54)
NovJanNovJan
+2
Ale jedno trzeba przyznać Osieckiemu, wysoki poziom robotyzacji, jako pierwsi w Polsce i na świecie wprowadziliśmy do rady miasta 12 odpowiednio zaprogramowanych robotów, to jest ewenement na skale światowa, miasto idzie z duchem czasu. (2019-10-20 11:17)
jerzyk2205jerzyk2205
+2
Przez 21 lat bycia radnym nestor nie pamięta żeby statut miejski był w sądzie. Szkoda, że radny Stasiak współtworząc przez te 21 lat lokalne prawo nie dostrzegł, że nikt dotychczas nie nadużywał zapisów statutu w tak drastyczny sposób jak to się dzieje teraz. Pan Osiecki niech nie wyciąga absurdalnych wniosków pod adresem nadzoru wojewody kontrolującego statut, bo wojewoda nie odpowiada za sposób myślenia i działania "najważniejszego" radnego, który interpretuje po swojemu treść statutu. Radni złożyli skargę na niektóre zapisy statutu, bo okazują się one niezrozumiałe dla obecnej ekipy, a powinny być rozumiane jednoznacznie. Nie mogli skarżyć do wojewody postępowania radnego, więc zaskarżyli zapisy których nikt od 15 lat (niektórych zapisów nawet dłużej) nie musiał kwestionować, bo były właściwie interpretowane i przestrzegane. Decydenci miejscy chcąc uniknąć konfrontacji z sądem zaproponowali radnym opozycyjnym mediacje. Mediacje? To niepotrzebne koszty finansowe i usprawiedliwianie przez decydentów swojej indolencji. Od kiedy arogancję władzy leczy się mediacjami? Poważne sprawy wymagają poważnego postępowania. (2019-10-20 13:38)
hubertus63hubertus63
+2
Odnosząc się do wystąpienia pana Edwarda Stasiaka mam wrażenie że jak większość jego wystąpień robiona jest przez ekipę rządzącą a on jest tylko wykonawcą ich pomysłów. Dziwię się bo na komisjach potrafi Pan rzeczowo zadawć pytania a tu bez zastanowienie popiera Pan uchwały które raz są kontrowersyjne inne znowu są z naruszeniem prawa. Przeciez widzi Pan że każdy nasz pomysł jest od razu torpedowany "nie bo nie" począwszy od perwszej sesji kiedy to zaproponowaliśmy współpracę i podział obowiązków i też oczywiście to odrzuciliście. (2019-10-20 19:01)
JKSJKS
+1
Radni KO i BS

A my nie rozumiemy, czego Burmistrz nie rozumie, bo już chyba zrozumieć czas Panie Burmistrzu!

Autor tekstu opublikowanego na stronie Urzędu Miasta „Cicha niezgoda, czy "nie" dla inwestycji?” tym razem bardzo rzetelnie opisał nasze stanowisko w sprawie głosowania Budżetu i WPF i powód naszego wstrzymania się od głosu. Jeszcze raz podkreślamy, że bardzo nam zależy na realizacji projektów takich jak: dwuletni projekt edukacyjny „Skok w przyszłość”dla Szkoły Podstawowej nr 3 czy remoncie ulicy 15 sierpnia , co w naszym imieniu, w swoim wystąpieniu na sesji w dniu 7 października br., podkreślił radny Janusz Bąbała. Dość już tej manipulacji! Pan Burmistrz zapomniał wspomnieć w swojej wypowiedzi, że w tym samym Budżecie i WPF przeznaczył kolejne pieniądze, wcześniej nieprzewidziane, na realizację projektu „Przebudowa stadionu przy ul. Warszawskiej”, tym razem na nadzór autorski nad realizacją tego projektu. To my pytamy Burmistrza, nad którym projektem ten nadzór autorski? Tym na 420 m, czy tym na 400 i który projekt realizujemy? A może to są pieniądze na trzeci już projekt tej inwestycji. Nigdy nie poprzemy realizacji projektów naruszających prawo, wbrew pozorom radny nie tylko odpowiada moralnie przed swoimi wyborcami, za poświadczenie nieprawdy odpowiada również karnie. To się już zdarzało w naszym kraju. W poczuciu odpowiedzialności nie przyłożymy do tego ręki.

I kolejne pytanie do radnych PiS i SFS, kto z Was poparł słuszne żądania nauczycieli w sprawie podwyżki wynagrodzenia w trakcie strajku? Nikt. A teraz moi państwo podnosicie „łapki w górę”, w imię solidarności z nauczycielami, kto w to uwierzy? Przecież nauczycielom nic się nie należy, mogą za „miskę ryżu”, taka była wasza narracja, nawet waszych radnych nauczycieli!

Budowę Sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej Nr 2 poprzemy pod warunkiem, że nie będzie to kolejny „bubel” a dokumentacja będzie przygotowana rzetelnie, zgodnie z obowiązującym prawem!

(2019-10-21 14:37)
jerzyk2205jerzyk2205
+1
Radni - poplecznicy burmistrza za wszystkimi pomysłami (złymi i dobrymi) głosują na tak. Czy ktoś z nich przez 9 lat, choć raz miał inne niż burmistrz zdanie i zagłosował przeciw? Na szczęście dla budżetu i mieszkańców miasta w tej kadencji jest silna i merytoryczna opozycja, która skutecznie obnaża pudrowaną przez zależne lokalne media indolencję władz miejskich. (2019-10-23 15:44)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy