Zakaz handlu - w którą niedzielę lipca nie zrobimy zakupów

Zdjęcia i foto: Zakaz handlu - w którą niedzielę lipca nie zrobimy zakupów Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Zakaz handlu – w którą niedzielę lipca nie zrobimy zakupów

Sochaczewianie nie pójdą na zakupy w trzy niedziele lipca. Miasto Sochaczew przygotowało na ten wolny czas pewne propozycje, między innymi festiwale folklorystyczne czy wycieczki po ruinach zamku z przewodnikiem. Sklepy będą zamknięte w większość weekendowych niedziel, zatem czas na delektowanie się ludowymi rytmami będzie.

Kiedy zatem do sklepu nie będzie można pójść?
Jeśli chodzi o zakaz handlu w lipcu będzie to 8 i 15 a także 22 dzień miesiąca.

Jakie są skutki zakazu handlu w niedzielę?
Państwo realizując obietnicę wolnych niedziel dało rodzinom czas. A gospodarce zafundowało spadek. Co roku sprzedaż detaliczna w Polsce notowała wzrost. Licząc od początku 2018 roku na tle Europy naszej części, wypadamy dużo gorzej. Przyrost sprzedaży detalicznej spadł.  Można tylko z obawą patrzeć na realizację przewidzianych skutków zakazu handlu opisanych przez Business Centre Club, który przewidział spadek sprzedaży detalicznej na poziomie 5 procent.

Jakie są przyczyny tego spadku?
Tego nie można w oczywisty sposób określić. Możemy wnioskować jedynie z innych danych jakie są dostępne. Bezrobocie utrzymujące się na poziomie 6,2 procent. Wynagrodzenia utrzymujące się również na stałym poziomie, bez tendencji spadkowych oraz nadal brak chęci Polaków do oszczędzania. Można zatem wnioskować o przeszkodach jakie występują na drogach Polaków do sklepów. Są to niehandlowe niedziele. Dopiero maj pokazał jak mogą wyglądać skutki wprowadzenia ograniczeń w polskim handlu. A sochaczewianie, jak większość Polaków kocha zakupy w hipermarketach, gdzie mamy kompleksową ofertę produktową. Zatem tracą małe osiedlowe sklepy. Nie każdy właściciel małego lokalu chce stać się placówką pocztową czy kioskiem ruchu, które mogą działać w każdą niedzielę. 

D.M.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy