Zakład Aljeka na Gwardyjskiej szyje maseczki dla szpitala w Sochaczewie

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Zakład Aljeka na Gwardyjskiej szyje maseczki dla szpitala w Sochaczewie  Interwencje i pomoc sochaczew
+1

Zakład Odzieżowy Aljeka Alicja Kaczor Joanna Wosińska wziął sprawy w swoje ręce i to dosłownie! Mamy wielkiego wirusa, ale mamy też wielkie serca! Dlatego w zakładzie na ul. Gwardyjskiej ochotniczki szyją maseczki dla pracowników Szpitala Powiatowego w Sochaczewie! 

- W związku z brakiem podstawowego sprzętu ochronnego w sochaczewskim szpitalu, postanowiliśmy zewrzeć szyki. To wielka próba dla nas wszystkich. Jeśli lekarze proszą o pomoc, nie możemy odmówić! Zmobilizowaliśmy około 15 ochotniczek, które codziennie szyją maseczki. Dbamy o sterylne warunki. Wszystkie Panie noszą maseczki oraz rękawiczki. mówi Alicja Kaczor właścicielka zakładu


Maseczki najwyższej jakości

Jak zaznacza Pani Alicja maseczki muszą spełniać pewne wymogi. Do ich produkcji wykorzystujemy tkaninę 100% bawełnianą. W maseczkach znajduje się również wkładka z włókniny filtrującej. Są to bezpieczne produkty, przeciwdziałające rozprzestrzenianiu się wirusa.

Produkty te są wielokrotnego użytku. W szpitalu pracownicy mogą regularnie je dezynfekować, natomiast w domu możemy wyprać je w gorącej wodzie, pozostawić do wyschnięcia i wyprasować.


Maseczki już w szpitalu w Sochaczewie 

Do tej pory zakład przekazał szpitalowi 120 maseczek. 26 marca dostarczonych zostanie ich jeszcze ponad 2 000 sztuk, a łącznie uszytych zostanie 4 000 maseczek. Zakład Odzieżowy Aljeka Alicja Kaczor Joanna Wosińska zapewnia, że w razie potrzeby uszyje ich więcej.


Pani Alicja Kaczor oraz Pani Joanna Wosińska ogromnie dziękują wszystkim  wolontariuszom, za ich poświęcenie i wielkie serca.

- Dzięki pomocy tych dzielnych kobiet, pracownik szpitala idący na dyżur, będzie szedł z poczuciem bezpieczeństwa. Dziękujemy za ich trud i zaangażowanie.mówią Alicja Kaczor oraz Joanna Wosińska

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy