Zaklinajmy... Zaczytajmy... KOLEJ na czytanie. Powiatowy konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!

/ 14 zdjęć
Zdjęcia i foto: Zaklinajmy... Zaczytajmy... KOLEJ na czytanie. Powiatowy konkurs fotograficzny rozstrzygnięty! Słowo pisane sochaczew
+9


Dnia 12 grudnia 2018 r. w gościnnych progach Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie podsumowano VII powiatowy konkurs fotograficzny organizowany przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką Filię w Sochaczewie. W tym roku partnerem tego konkursu było Muzeum Kolei Wąskotorowej Filia Stacji Muzeum. Konkurs adresowany był do nauczycieli i uczniów szkół podstawowych (klas IV-VIII i III gimnazjum) i ponadpodstawowych z terenu powiatu sochaczewskiego. Hasło tegorocznego konkursu brzmiało Zaklinajmy... Zaczytajmy... KOLEJ na czytanie. Tym razem zdjęcia przedstawiały osobę czytającą w miejscach związanych z koleją: w pociągu, na stacji, peronie, przy lokomotywie, wagonach, z torami w tle itp. Na konkurs wpłynęło 156 zdjęć z 11 szkół z całego powiatu autorstwa uczniów i nauczycieli. Wszystkie zdjęcia były wyjątkowe i zasługiwały na uwagę. Zwracano uwagę na oryginalność oraz zgodność z tematem. Po dokładnym przeanalizowaniu prac Jury nagrodziło 18 osób.

Nagrody przyznano w czterech kategoriach:

Kategoria szkoły podstawowe klasy IV-VI

  1. Kalina Staszewska – SP Teresin

  2. Jakub Zień – SP Teresin

  3. Joanna Zemła – SP Teresin

wyróżnienie

Alan Pawelec – SP TeresinKategoria szkoły podstawowe klasy VII-VIII i klasa III gimnazjalna

  1. Inga Andryszczyk – SP Teresin

  2. Oliwia Białas – SP nr 1 w Sochaczewie

  3. Fabian Piątkowski – SP Giżyce

wyróżnienia:

Maria Kaźmierczak - SP w Kurdwanowie

Patrycja Ostrowska – SP nr 1 w Sochaczewie

Olga Walczak – SP nr 6 w Sochaczewie

Wiktoria Zobaczyńska – SP nr 1 w SochaczewieKategoria szkoły ponadpodstawowe:

  1. Wiktoria Stalpińska – ZSRCKU

  2. Dominika Piechota – ZSRCKU i

Wiktoria Szafrańska – ZSRCKU

  1. Daria Rozmarynowska – ZS Teresin

wyróżnienia:

Paulina Ziółkowska – ZSRCKU

Daria Wiśniewska – ZSRCKUKategoria nauczyciele

wyróżnienie

Krystyna Wilczek – SP Iłów

Spotkaniu towarzyszyła interesująca prelekcja pracownika Muzeum Kolei Wąskotorowej - Łukasza Popowskiego „Podróż w czasie koleją wąskotorową. Sochaczew i jego droga do wolności - wybrane zagadnienia”. To dzięki temu wykładowi zebrani mogli dowiedzieć się o wielu ciekawych faktach z historii Sochaczewa. Prelegent przybliżył zebranym wiele interesujących wydarzeń z historii kolei sochaczewskiej. Prelekcję uzupełniały unikatowe zdjęcia dawnego Sochaczewa.

Uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć monodram „Dunia Marzycielka” w wykonaniu Kaliny Staszewskiej - uczennicy Szkoły Podstawowej w Teresinie.

Kolejnym prezentem dla wszystkich gości było zwiedzanie Muzeum Kolei z przewodnikiem. Wszyscy wysłuchali zajmującej opowieści o zbiorach Muzeum. Mieli również okazję podziwiać zabytkowy tabor wąskotorowy: wagonik kolejki konnej, drezynę przerobioną z samochodu marki Warszawa, czy najstarszy zachowany w Polsce parowóz z XIX w.

Laureatom konkursu gratulujemy i zapraszamy do udziału w innych konkursach organizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną.


M.W. 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy