Zakończenie projektu MOC DOCENIANIA

/ 25 zdjęć
Zdjęcia i foto: Zakończenie projektu MOC DOCENIANIA NGO lokalne sochaczew
+20


Nasz projekt „Moc Doceniania” dobiega końca. Rozpoczęliśmy go sierpniowym wyjazdem nad mazurskie jezioro Wągiel, a zakończyliśmy w ostatnią sobotę wspólnym warsztatem i grillowaniem.

Pomiędzy był jednak jeszcze jeden ważny dzień niedziela– 15 września 2019 r., kiedy to spotkaliśmy się w Niepublicznym Anglojęzycznym Przedszkolu Leśne Skrzaty na warsztacie poświęconym bezpiecznemu wychowaniu z telefonem i  komputerem. Dzieci w tym czasie tworzyły piękne przedmioty metodą decoupage  (bez użycia komputera). Po pysznym obiedzie wybraliśmy się wspólnie do Paku Trampolin w Warszawie, gdzie bez telefonu i internetu świetnie bawiły się zarówno dzieci jak i dorośli.

Nasze ostatnie spotkanie w ramach projektu „Moc Doceniania” w dniu 5 października 2019 r. poświęciliśmy z kolei tworzeniu Stanów Zjednoczonych Rodzicielstwa Zastępczego w pięknym otoczeniu Pałacu w Gawłowie. Do udziału w tym warsztacie zaprosiliśmy pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sochaczewie, którzy tworzyli jeden Stan. Kolejnymi Stanami były Rodziny Zastępcze  i Nasze Stowarzyszenie. Odwiedzaliśmy się nawzajem poznając swoje mocne strony, problemy i trudności, z którymi się borykamy oraz potrzeby. Każdy stan tworzył swój własny herb, który następnie był uzupełniany przez sąsiadów.  A wszystko to by zjednoczyć siły dla rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej i dobra dzieci wychowujących się w rodzinach zastępczych.

Dzieci tymczasem poznawały tajniki chemii i fizyki dzięki warsztatom JUNIOR ODKRYWCA. Na koniec zaprosiły rodziców na pokaz doświadczeń, których się nauczyły. Po ciężkiej pracy mogliśmy posilić się kiełbaskami z grilla i przyszedł czas na pożegnanie, ale tylko do następnego spotkania.

Projekt był współfinansowany ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Łącznie wzięło w nim udział około 20 rodzin zastępczych, dla który nie tylko była to okazja do wspólnego spędzenia czasu i dobrej zabawy, ale również do podniesienia swoich kompetencji wychowawczych, budowania relacji w rodzinie i integracji środowiska rodzin zastępczych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nam zaufali i zdecydowali się wziąć udział w projekcie.

Podziękowania należą się również wszystkim Członkom Stowarzyszenia, bez których pracy i zaangażowania nie byłoby tego projektu  oraz wolontariuszom z Klubu Wolontariatu przy MOPS w Sochaczewie, którzy dzielnie wspierali nas organizując dzieciom atrakcyjne zabawy i opiekując się nimi w trakcie warsztatów. Dziękujemy również pracownikom Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sochaczewie za życzliwe wsparcie i pomoc, w szczególności przy rekrutacji rodzin do udziału w projekcie, jak również za udział we wspólnym warsztacie w dniu 5 października 2019 r.  

Szczególne podziękowania kierujemy do Niepublicznego Anglojęzycznego Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Sochaczewie, które zawsze z dużą otwartością udostępnia swoje sale na potrzeby organizowanych przez nas warsztatów oraz Fundacji Ochrony Zabytków Mazowsza, która ugościła nas w pięknej przestrzeni Pałacu w Gawłowie na naszym ostatnim warsztacie.

Choć projekt „MOC DOCENIANIA” dobiega końca, my planujemy już kolejne działania, dlatego zachęcamy do śledzenia naszej strony.  

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy