Zakonnice odchodzą po cichu - autorka książki Marta Abramowicz odwiedzi Sochaczew

Zdjęcia i foto: Zakonnice odchodzą po cichu - autorka książki Marta Abramowicz odwiedzi Sochaczew Spotkania, jubileusze sochaczew

W ramach piątej już odsłony Sochaczewskiego Łoskotu Myślowego odbędzie się spotkanie z Martą Abramowicz, dziennikarką, badaczką, psycholożką. Jest autorką kilku książek oraz wielu publikacji naukowych. 


Głównymi tematami jakie zostaną poruszone podczas spotkania będą dwie głośne książki reporterskie Marty Abramowicz "Zakonnice odchodzą po cichu" i "Dzieci księży".


Napisała: "Byłe zakonnice nikomu nie opowiadają o swoim życiu. Powiedzieć złe słowo na zakon, to stanąć samotnie przeciw Kościołowi. Nie mówią znajomym ani rodzinie, bo ludzie nic nie rozumieją".


Albo: "Ludzie znają dzieci księży. Znają ich matki i ojców. Ale o tym się głośno nie rozmawia. Niektórzy mówią – tabu. Inni – hańba. Milczą wierzący, milczą ateiści. Wszyscy zgodnie podtrzymują ten system".


Czy jej rozmówcy poczuli ulgę? Dlaczego milczenie w sprawach społecznych nie jest wartością? O czym się w Polsce nie mówi na głos? Dlaczego zaczęła pisać o ludziach związanych z Kościołem? Czy łatwo namawia bohaterki i bohaterów swoich książek do rozmów? Dlaczego badaczka społeczna została reporterką? Po co pisze reportaże?


Spotkanie poprowadzi reporterka Olga Gitkiewicz, Fundacja Instytut Reportażu. Organizatorami tego wydarzenia są Marlena Skrobosz wraz z Łoskot Cafe dzięki którym już kolejny raz możemy mieć okazję spotkania ze znanymi pisarzami w naszym mieście. 


Zapraszamy na wydarzenie 29 lutego na godzinę 16.00 w Łoskot Cafe. 


 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy