Zakwalifikowani na testy do kadry narodowej

/ 1 komentarzy / 5 zdjęć

Natalia Grefkowicz uczennica liceum ogólnokształcącego w ZSO i Bartosz Lusztak uczeń Gimnazjum Powiatowego – młodzi, zdolni, ambitni, utytułowani lekkoatleci Skry Warszawy trenujący na co dzień w Sochaczewie pod okiem trenera Zenona Grąbczewskiego zostali zakwalifikowani na testy do kadry narodowej juniorów młodszych. To dla nich ogromne wyróżnienie i szansa na osiągnięcie najwyższych wyników w zawodach lekkoatletycznych nie tylko na stadionach Polski, ale i całego świata. Dla ich trenera i rodziców to niewątpliwie powód do dumy i radości. Taki sukces został okupiony ciężką pracą, licznymi wyrzeczeniami i wielogodzinnymi treningami. Teraz przed młodymi lekkoatletami jeszcze więcej pracy, więcej ćwiczeń i zajęć. Jednak sport to ich pasja a lekkoatletyka to ich miłość. Trzymamy kciuki za ich wyniki i dostanie się do kadry narodowej.

Natalia Grefkowicz to wicemistrzyni Mazowsza na 1500 m, złota medalistka Mistrzostw Międzywojewódzkich na 3000 m, srebrna i brązowa medalistka Igrzysk Młodzieży Szkolnej, tegoroczna zwyciężczyni Europejskich Biegów Młodych Olimpijczyków, medalistka najważniejszych zawodów młodzikowskich takich jak Mistrzostwa Warszawy, Mazowsza, międzywojewódzkich mistrzostw młodzików a przede wszystkim tegoroczna - 11 zawodniczka mistrzostw Polski Juniorów Młodszych na 3000 m w Łodzi.

Bartosz Lusztak w tym roku jako drugoroczny młodzik także startował w najważniejszych zawodach w swojej kategorii. A jego dorobek to przede wszystkim 1 miejsce w Europejskich Biegach Młodych Olimpijczyków, zdobywca 3 medali na mistrzostwach Warszawy, brązowy medalista Igrzysk Młodzieży Szkolnej, podwójny złoty medalista Mistrzostw Mazowsza 300 m ppł i 4x 100 m, srebrny medalista na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików 300 m ppł, zajął 7 miejsce w sześcioboju na Mistrzostwach Polski Młodzików w Radomiu.

Gratulujemy młodym sportowcom powołania do kadry narodowej i cieszymy się ich osiągnięciem. Życzymy, by nosili koszulki reprezentacji Polski z dumą i szacunkiem, by stawali na najwyższym podium podczas zawodów i by to im przygrywał Mazurek Dąbrowskiego.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

Marcin NiemiecMarcin Niemiec
0
Brawo i gratulacje. Życzę dalszych sukcesów sportowych i oczywiście reprezentowania Polski na Igrzyskach w Tokio!!!
(2013-10-19 20:37)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy