Zalety hal stalowych budowanych z płyty warstwowej

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Zalety hal stalowych budowanych z płyty warstwowej Promocja regionu sochaczew

Hale stalowe i płyty warstwowe to doskonała para, która łączy nowoczesność z funkcjonalnością. Nic więc dziwnego, że inwestycja w takie rozwiązanie jest jednym z częstszych wyborów. Czym charakteryzują się hale z płyt warstwowych? Jakie mają zalety?


Hale z płyt warstwowych - dlaczego warto?

Zalety hal o konstrukcji stalowej są liczne. Przede wszystkim to budynki, które powstają bardzo szybko w przeciwieństwie do innych metod (technologia murowana lub odlewana). Dodatkowo wielkopowierzchniowe obiekty przemysłowe można budować przez cały rok i niezależnie od pogody. Można je łatwo rozbudować, a nawet rozłożyć i sprzedać innemu inwestorowi.


Płyty warstwowe dodają hali stalowej jeszcze więcej. Dzięki ich nowoczesnemu wyglądowi obiekty zyskują zupełnie innego charakteru. Z przemysłowych zamieniają się w hale o reprezentatywnym charakterze. Mogą być biurem czy halą targową. Dodatkowo inwestor ma duży wpływ na temperaturę wewnątrz budynki i jego akustykę. Może także określić klasyfikację ogniową.


Montaż płyt warstwowych

Hale stalowe budowane z płyty warstwowej mają różne konstrukcje (zarówno ścian, jak i dachu), które zależą od projektu i przeznaczenia obiektu. Zwykle jest ona jednak dość podoba. Obudowę wykonuje się z wcześniejszych prefabrykatów (gotowych płyt). Następnie są one montowane w układzie poziomym lub pionowym od poziomu ok. 35 cm, czyli wysokości wierzchu cokołu betonowego. Powinny się kończyć na poziomie konstrukcji dachu.


Wycena i realizacja

Wycena hali stalowej zbudowanej z płyty warstwowej jest indywidualna dla każdego obiektu. Wszystko zależy bowiem od jej rozmiaru, przeznaczenia i udogodnień wymaganych przez zleceniodawcę. Niemożliwe jest więc podanie uniwersalnego cennika dla tego typu inwestycji. Tym, co można natomiast zrobić, to oszczędzić sobie dodatkowych kosztów spowodowanych niskiej jakości realizacją.


Nie wszyscy doceniają wagę wykonawstwa, jednak jest ona najważniejsza w kwestii wyceny. Nie ma sensu nawiązywać współpracy z firmą, która oferuje bardzo tanie usługi, ale nie ma żadnych referencji ani doświadczenia. To po prostu duże ryzyko, które zwykle oznacza tyle, że trzeba płacić za poprawki i częste awarie. Najlepiej jest więc powierzyć budowę firmie, która ma duże doświadczenie i świadczy usługi kompleksowe jak Commercecon. Dzięki temu hala stalowa z płyty warstwowej posłuży ci przez długie lata, nie narażając na dodatkowe koszty. Pamiętaj jednak, aby zwrócić uwagę na jakość płyty warstwowej. Informacji na ten temat powinien udzielić ci wykonawca.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

tytus-jawiktytus-jawik
0
ja też właśnie z tego względu na płyty warstwowe się zdecydowałem, brałem zbuildnowonline, spoko oferta. nie trzeba będzie konserwować, tylko zwyczajowe czyszczenie wystarczy jeśli chodzi o powierzchnie ścienne, co najwyżej dach lakierować co kilkadziesiąt lat i to wsio. (2020-01-06 22:18)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy