Zaleziono bombę lotniczą z czasów II wojny światowej

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Zaleziono bombę lotniczą z czasów II wojny światowej  Wypadki sochaczew

Pod koniec kwietnia do Komedy Powiatowej Policji w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie dotyczące zalezienia niewybuchu podczas prac polowych w Nowej Piasecznicy. 

 

Na miejsce zostali skierowani policjanci z Posterunku Policji w Teresinie. Na miejscu ich oczom ukazała się bomba lotnicza mierząca prawie 1,5 metra. To trzecie znalezisko tego typu, ale zdecydowanie największe w ciągu minionego tygodnia. Podobne przypadki miały miejsce w Kozłowie Biskupim, gdzie został znaleziony granat z czasów wojny, oraz w Mistrzewicach, gdzie znaleziono dwa pociski artyleryjskie, z których jeden mierzył około metra.


Znaleziona w Nowej Piasecznicy bomba lotnicza z czasów II wojny światowej miała trzy zapalniki i mierzyła 1,5 m. Jej pochodzenie zostało potwierdzone przez policyjnego pirotechnika.

W celu zapewnienia jak największego bezpieczeństwa funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce i powiadomili jednostkę wojskową w Nowym Dworze Mazowieckim. Znalezisko było pilnowane przez teresińskich policjantów około dobę, po czym zostało zabrane przez żołnierzy specjalnym pojazdem.  


Sochaczewska policja ostrzega:

- w przypadku znalezienia niewybuchu natychmiast powiadom najbliższą jednostkę Policji;

- stań w bezpiecznej odległości i nie pozwól nikomu podchodzić w zagrożone miejsce;

- nigdy nie dotykaj niewybuchu, nie potrząsaj nim, ani nie przenoś;

- czekaj do przyjazdu mundurowych. Policjanci skontaktują się z jednostką wojskową, która zneutralizuje niewybuch;

- jeśli znajdziesz nabój lub inny pocisk, nie próbuj go oczyszczać, nawiercać i robić sobie z niego breloczek. Zabawa z tego typu przedmiotami skończyła się dla niektórych tragicznie.

- ostrzegaj dzieci przed niebezpieczeństwem! 


(źródło KPP Sochaczew)

M.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy