Załusków na podium

Zdjęcia i foto: Załusków na podium Radni i rady samorządowe sochaczew

ALEKSANDRA MAZUREK ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ZAŁUSKOWIE – LAUREATKĄ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKIEJ TWÓRCZOŚCI DZIECI I MŁODZIEŻY

18 maja 2009 r. po raz dwudziesty piąty odbył się „Ogólnopolski Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży” w Słupsku. Przez minione dwadzieścia pięć lat rokrocznie idea konkursu oraz pasja organizatorów sprawiły, iż konkurs rozwijał się, a obecnie przybrał międzynarodowy zasięg.
Na XXV Jubileuszowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży nadesłano 10000 zestawów literackich z prawie 400 szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski i innych państw, m. In. Niemiec, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych.
Komisja jurorów w składzie, której byli poeci, pisarze, krytycy literaccy, pracownicy naukowi Akademii Pomorskiej w Słupsku, nauczyciele, pod przewodnictwem znanej poetki Wandy Chotomskiej wyłoniła 77 laureatów w trzech grupach wiekowych oraz w kategoriach: poezja i proza. Uczennica Aleksandra Mazurek z naszej szkoły została laureatką tego konkursu w kategorii proza. Ola swoje opowiadanie zatytułowała „Chciałabym Ci to wszystko powiedzieć, mamo…” Zasadniczym kryterium uznawanym przez jury przy ocenie pracy była nie tylko oryginalność tekstu, literackość pomysłu, ale także wrażliwość i wyobraźnia twórcza. Nagrodzone prace zostały już opublikowane w pokonkursowym tomiku Pt. „Na Dworcu Wyobraźni” wydanym przez Gimnazjum Nr 2 w Słupsku.
Konkurs ten jest nie tylko cenną inicjatywą, pobudzającą niejednokrotnie młodych ludzi do twórczości, ale jest także wyzwoleniem odwagi do odsłonięcia innym świata własnych przeżyć wewnętrznych. Taki właśnie obraz twórczości przedstawiła w swojej pracy Aleksandra Mazurek.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy