Zaloguj się do konta

Zamiatarka już sprząta

Urząd Miasta w Sochaczewie
2005-05-06
Inwestycje
Od dziś sochaczewskie ulice sprząta nowoczesna zamiatarka Johnston Compact 40. Miasto kupiło ją w gdańskiej firmie Integra i przekazało Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej. Najbliższe dni to okres testów pojazdu. Umiejętności kierowców i samej zamiatarki będą testowane najpierw na ulicach Targowej i Okrężnej, a później na wiadukcie kolejowym przy ul. Żyrardowskiej.
Zamiatarka została przywieziona z Gdańska w czwartek, 5 maja. Może sprzątać drogi, chodniki, przystanki autobusowe, place, alejki w parkach. Jest bardzo wąska (1.32 m), dlatego wjedzie w trudno dostępne miejsca.
Do obsługi przeszkolono czterech pracowników ZGM. Każdy otrzyma certyfikat potwierdzający, że zdobył umiejętności niezbędne do prowadzenia tego specjalistycznego sprzętu.
Osoby zamiatające ulice ręcznie pozostaną w zakładzie. Są miejsca, gdzie nawet najmniejsza zamiatarka nie wjedzie, dlatego ludzie nadal będą niezbędni. Zakupiona zamiatarka ma zbiornik o objętości 1,8 m3. W wyposażeniu ma odkurzacz przemysłowy i myjkę ciśnieniową. W przyszłości dokupiony zostanie też osprzęt do odśnieżania i rozsypywania mieszanki piaskowo-solnej. Pracować będzie głównie wieczorami i nocą, gdy ruch na ulicach jest mniejszy, niż w godzinach szczytu.

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc