Zamkowe wzgórze - miejsce na imprezę i dewastację

/ 4 komentarzy / 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: Zamkowe wzgórze - miejsce na imprezę i dewastację  Edukacja sochaczew
+2

Ruiny Zamku Książąt Mazowieckich niedawno rewitalizowane mają wielu zwolenników. Odwiedzamy je często i podziwiamy widoki ze wzgórza. Czy jednak wszyscy jednakowo szanujemy to miejsce i czy jednak miejski monitoring nie powinien bardziej zwracać uwagi na wzgórze zamkowe?


Do różnych sytuacji dochodzi podczas odwiedzin ruin Zamku Książąt Mazowieckich. Większość odwiedzających mieszkańców traktuje to miejsce jako niedzielny spacer, który mógłby być odpoczynkiem a niestety dotarcie na szczyt okazuje się przykrym doświadczeniem. Jako miejsce spokojne do spożywania niedozwolonych środków służy także innym sochaczewianom. Czy to brak miejsc do spożywania alkoholu czy może jednak najprościej niewychowanie skłania do tego typu sytuacji. To jeden z dylematów. Dodatkowo wyposażenie oraz materiały wykończeniowe także mają w sobie coś kuszącego, gdyż znikają z obszaru zamku. Kostka zostaje powyrywana a namiętne napisy na w większości zabytkowych ceglanych murach stają się niechlubną ozdobą tego miejsca. Drugą sprawą o której warto pomyśleć jest pytanie jak to wszytko jest możliwe pod wciąż włączonym oświetleniem. Mówią, że pod latarnią najciemniej. 


Wieść niesie o swobodzie podejmowanych zachowań, nawet, gdy są one lekko nazywając niewłaściwie. Nie ma innego rozwiązania jak obserwacja i natychmiastowa reakcja osób obsługujących monitoring. Szczególnie w godzinach wieczornych oraz nocnych. 


  

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

Zbigniew ZbychZbigniew Zbych
0
2 lata temu wybrałem się ze swoją piękniejszą stroną życia na sochaczewski spacer, jak wiemy atrakcji mamy tu wprost proporcjonalnie do umiejętności rozróżniania dobrych samorządowców od tych złych... ale nie o polityce mowa więc będę się streszczał, był przepiękny zachód słońca, zbliżał się ciepły pogodny wieczór, i od strony rzeki wiał pachnący delikatny wietrzyk, kiedy mijaliśmy tablicę informacyjną z opisaną historią naszego "ZAMCZYSKA w ruinie" moją uwagę najpierw przykuł solidny „Stolec” złożony jak sądzę w ofierze wszystkim mieszkańcom, tak centralnie na ławeczce u stup zamczyska, następnie dobiegające z góry odgłosy młodzieży cieszącej się z rozciągającego się widoku na rzekę (tak się domyślam hehehe) gdy raptem jakiś facet prawie wyskoczył z budynku „Muszli” i zakazał nam krzycząc z dołu jak porażony prądem że wchodzenie wieczorem na „Wzgórze Zamkowe” jest ZAKAZANE... Czyli nic nam po tych rewitalizacjach gdy nie możemy z nich korzystać, i nie mówię tu wyłącznie o Wzgórzu Zamkowym, lecz również o siłowniach zewnętrznych które są albo pozamykane po 21:00 a jeśli nawet nie są zamknięte to brak tam oświetlenia... Jeśli chodzi o wzgórze Zamkowe to wystarczy że władza zadba tam o czystość, a monitoring o wlepienie solidnych grzywien... czy nie po to jest monitoring aby wlepiać mandaty??? Edukacja poprzez kary grzywny, lub w przypadku młodzieży prace społeczne (sprzątanie miasta) najlepszym sposobem na budowę szacunku do wspólnej własności i czystości... Czy ktoś nadzoruje nadzorujących monitoring i rozlicza ich z pracy??? WĄTPIĘ... (2019-02-25 19:29)
linulinu
0
Moim zdaniem nawiększe ku***stwo jakie się trafiło temnu rozpijanemu narodowi, to jeszcze flaszki 100/150/200 gram. Firmy które to produkują, powinny sprzątać Polskę w nagrode za zyski, bo tą metodą wychowują pijaków-smieciarzy.

Butelki są wszędzie, w Toi-Toiu, w parku, w klatkach schodowych na skrzynkach na listy, na trawikach, przy drogach...kur**wa, wszędzie. (2019-02-26 07:50)
dragon36dragon36
0
linu to że naród rozpijaczony to wina naszego państwa bo samo w różne sposoby do tego doprowadziło,a kultura i pozostawianie butelek i nie bdanie o porządek to juz inna sprawa,firmy produkujące tego typu alkohole najmniej tu winne ,to mozna by napisać że nie produkować noży bo zabito nim staruszke. (2019-02-26 10:15)
ShitmonsterShitmonster
0
linu, tak apropo setuni w ciekawych ilościach - gram na Boryszewie :) (2019-02-26 17:15)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy