Zaloguj się do konta

Zapalmy razem biało-czerwoną flagę

Urząd Miasta w Sochaczewie
2011-11-07
Historia i tradycja
Tegoroczne obchody Święta Niepodległości potrwają naszym mieście aż trzy dni. Najbardziej patriotyczny i oficjalny charakter będą mieć oczywiście piątkowe wydarzenia. Tego dnia (11 listopada) na Placu Kościuszki o godz. 17.00 rozpocznie się „budowa” polskiej flagi ułożonej ze zniczy.
- Zapraszamy mieszkańców, by przyszli na Plac Kościuszki z własnymi zniczami w kolorze białym lub czerwonym. Chcemy utworzyć z nich polską flagę, rozświetlić ogniem Plac Kościuszki. Wierzę, że to się uda i w ten symboliczny sposób oddamy hołd barwom narodowym oraz wszystkim walczącym o niepodległość Polski na przestrzeni wieków – zachęca naczelnik Wydziału Promocji i Aktywizacji Robert Małolepszy.
- Dzień Niepodległości to jedno z najważniejszych polskich świąt. Mieszkamy we wspólnej Europie, ale nie możemy zapominać kim jesteśmy. Spotkajmy się wszyscy na Placu Kościuszki, razem cieszmy się z tego, że możemy mieszkać w wolnej Polsce – podkreśla burmistrz Piotr Osiecki.

O godzinie 17.30 na Placu, przy maszcie flagowym rozpocznie się uroczysty apel pododdziałów Wojska Polskiego, Policji, Straży Pożarnej i Muzealnej Grupy Rekonstrukcji Historycznej II Batalionu 18 PP. Zaplanowano też uroczyste wprowadzenie flagi na maszt, krótkie wystąpienie burmistrza Sochaczewa Piotra Osieckiego oraz odczyt okolicznościowy. O godz. 18.00 uczestnicy przejdą do kościoła świętego Wawrzyńca, gdzie rozpocznie się tradycyjna, uroczysta Msza Święta za Ojczyznę.

W piątek sochaczewscy harcerze będą też przyczepiać na ulicach mieszkańcom miasta biało-czerwone kokardki do ubrań. Każdy, nawet nie uczestnicząc w uroczystościach na Placu Kościuszki będzie mógł uczcić odzyskanie niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Szczegółowy program obchodów:

10 LISTOPADA
MOK Chodaków, godz. 18.00
Koncert Niepodległościowy Zespołu Pieśni i Tańca „Warszawianka”. Wstęp wolny.

11 LISTOPADA
Plac Kościuszki
17.00 - 17.30 akcja dla mieszkańców „Zapal biało-czerwony znicz w Dniu Odzyskania Niepodległości”.
17.30 - uroczysty apel pododdziałów: Wojsko Polskie, Policja, Straż Pożarna, Muzealna Grupa Rekonstrukcji Historycznej II Batalionu 18 PP
17.35 - uroczyste wprowadzenie flagi na maszt
17.40 - przemówienie burmistrza Sochaczewa Piotra Osieckiego
17.45 - odczyt okolicznościowy

Kościół p.w. Matki Bożej Różańcowej
18.00 Uroczysta Msza Św. za Ojczyznę uświetniona programem poetycko - muzycznym w wykonaniu młodzieżowej grupy teatralnej MASKA i zespołu wokalnego 'Chodakowianki' (przygotowanie: Barbara Sobkowicz i Piotr Milczarek)

12 LISTOPADA
Plac Kościuszki, Sochaczew, Gminy: Brochów, Młodzieszyn.
10.00-15.00: I Rodzinny Rajd Niepodległościowy. Dla najlepszych zespołów będą bardzo cenne nagrody, m.in. przenośne DVD, zestaw GPS, kubki termiczne, atlasy samochodowe i wiele innych.

Opinie (2)

dragon36

no pięknie się zapowiada ,lepszych obchodów w tym dniu się nie spodziewałem. [2011-11-10 10:46]

robroy

niech jeszcze interkam  zrobi te kamerke na wieży kościoła online,żeby ludziki się ruszali a światełka migały,i niech tak zostawią [2011-11-11 14:38]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


e-Sochaczew Top 5

Sprawy urzędowo-administracyjne6

Plac Kościuszki - spontaniczna akcja mieszkańców [wideo]

Sprawy urzędowo-administracyjne30

Wybory 2020 - kilka pytań

Sprawy urzędowo-administracyjne2

Alert RCB - agitacja wyborcza?

Sprawy urzędowo-administracyjne2

W niedzielę wybory. Weźmy wszyscy w nich udział

Pożary, straż pożarna

Strażacy usuwali skutki burzy: na odcinku 50 m wiatr powalił 8 drzew

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc