Zapisy do przychodni - co z tymi numerkami?

/ 4 komentarzy
Zdjęcia i foto: Zapisy do przychodni - co z tymi numerkami? Zdrowie sochaczew

Pacjenci przychodni narzekają na problemy z numerkami jakie należy otrzymać, aby móc stawić się na wizytę u danego lekarza. Mamy szczyt sezonu zachorowań, pogoda niestety nie pomaga. Brak mrozu i temperatury powyżej zera to idealne środowisko do rozwoju wszelkiego rodzaju chorób. 


Pacjenci przychodni na terenie miasta, szczególnie Ci, którzy chcą skorzystać z porady pediatry narzekają na problemy z dostaniem się do lekarzy. Spora grupa osób, która próbuje dodzwonić się do przychodni i pobrać tzw. 'numerek" zaznacza, iż są spore problemy z uzyskaniem dostępu do lekarzy. Ma być to spowodowane małą liczbą miejsc jakie są dostępne na dany dzień. Do tego opiekunowie dzieci zaznaczają, iż dla nich oczywiście, najbardziej doskwierającym problemem jest dostanie się do pediatrów, a w zamian są proponowani lekarze innych specjalności. 


Głosów jest wiele. Szczególnie dużo jest takich, które wyrażają swoją negatywną opinię. Problemem jest w dużej mierze to, iż jak twierdzą pacjenci, już kilka minut po godzinie 8 rano nie ma miejsc, aby móc zapisać się lekarza.  Sytuacje takie obserwowane są w większość przychodni na terenie miasta. 


Niewątpliwie stan zapisów jest konsekwencją procedur i zmian jakie wymusza system ochrony zdrowia. Są limity i wytyczne, którymi placówki muszą się kierować. Cierpią na tym i pacjenci i kadra przychodni. 


A jakie są Państwa wrażenia? Czy są rzeczywiście tak duże problemy z dostaniem się danego dnia do przychodni? Czy jednak najzwyczajniej potrzebujemy nieco więcej cierpliwości? 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

maqrtamaqrta
0
Tak to jest jak się leci do lekarza z byle katarkiem u dziecka. (2020-01-31 12:56)
MitutoyoMitutoyo
0
Tak było, jest i mam nadzieje, że kiedyś nie będzie.

Co do tego byle katarku to raczej niczego teraz nie można lekceważyć :)

(2020-01-31 13:31)
maqrtamaqrta
0
Nikt nie mówi o lekceważeniu, tylko o zdrowym rozsądku. Lepiej skorzystać z domowych sposobów naszych babć niż faszerować dziecko lekami przepisanymi w przychodni. Niejednokrotnie takie niepotrzebne wizyty kończą się przyniesieniem z przychodni "czegoś gorszego". (2020-01-31 15:27)
Janusz01Janusz01
0
Żeby dostać się do swojego lekarza w przychodni przy ul. Chdakowskiej trzeba przyjść przd otwarciem przychodni i stanać w kolejce.Na zapisy są trerminy około tygogodnia.Telefonów z rana nikt nie odbiera. Jest gorzej niż w zeszłym roku.Ewentualną chorobę należy więc zaplanować na tydzień przed. (2020-02-01 13:57)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy