Zapisy na ligę badmintona do końca miesiąca

/ 2 zdjęć

Tylko do 31 sierpnia można zgłaszać swój udział w drugim sezonie Indywidualnej Ligi Badmintona Powiatu Sochaczewskiego. Jesienna liga rusza w sobotę 6 września, tradycyjnie w hali sportowej „Ogrodnika”.

- Pierwsza edycja ligi badmintona przerosła nasze oczekiwania, wzięło w niej udział ponad 30 osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn – wspomina Sebastian Wiśniewski, prezes Stowarzyszenia Działamy Sprawnie – Tworzymy Lepiej „Przez Sport w Przyszłość”, które jest pomysłodawcą tego wydarzenia. A współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego. W szkole tej właśnie będą prowadzone rozgrywki ligowe.

Jak informuje S. Wiśniewski, udział w jesiennej rundzie ligi zgłosiło już 47 osób.
- Nie trzeba wybitnych umiejętności sportowych, by móc wziąć udział w lidze, wystarczy mieć sportowe wygodne obuwie i strój, no i chęci. Dobrze gdyby ktoś posiadał rakietę, ale nie jest to wymóg, lotki zapewniają organizatorzy. Wystarczy poznać zasady gry, a te nie są wcale skomplikowane – zapewnia Sebastian Wiśniewski.
Jak podkreślają organizatorzy gra w badmintona to świetna sprawa, dobra zabawa, a przede wszystkim możliwość aktywnej formy spędzenia czasu.

Osoby, chcące wziąć udział w lidze badmintona proszone są o zapoznanie się z regulaminem oraz terminarz zawodów, które dostępne są na stronie www.pswp.e-sochaczew.pl oraz na profilu www.facebook.com/lotka.
Warto nadmienić, ze badminton jest niedocenianą dyscypliną. A to sport wymagający refleksu, dobrej kondycji, umiejętności myślenia taktycznego. W porównaniu z innymi dyscyplinami badminton nie jest drogi, co dla wielu osób jest ważną kwestią. Dodatkowo niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia, chociażby zwiększa wydolność organizmu i poprawia ogólną kondycję fizyczną.

- Tym razem zawodnicy będą grać w: I lidze kobiet, I lidze męskiej, II lidze męskiej i III lidze męskiej. Rusza też liga 50+. Co istotne, do IILBPS mogą zgłaszać się wszyscy, bez ograniczeń wiekowych, ale nie posiadający aktualnej licencji PZBad – przypomina Marcin Podsędek, dyrektor Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego.

Sponsorem ligi są firmy: C.H. Dobrzyński, NSO, Caffe Cabana, Pizzeria Wiejska z Teresina, Martes Sport, MASTUDIO, VICTOR, SKYCAM, DANIELO, MARS polska, Campanile Hotel-Restauracja Golden Tulip, Sklep Sportowy Jerzy Hołoś a patronat medialny nad ligą sprawuje m.in. Radio Fama Sochaczew i tygodnik „Echo Powiatu”.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy