Zapisz się na darmową mammografię

Pod koniec sierpnia w Sochaczewie odbędą się bezpłatne badania mammograficzne. Zapraszamy na nie panie w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z profilaktyki w tym zakresie. Badania są finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, pacjentki nie płacą nawet złotówki. Jedyne co muszą zrobić, to umówić się telefonicznie na konkretną godzinę a na samo badanie zabrać dowód osobisty.

Badania odbędą się w Sochaczewie, 23 i 24 sierpnia (sobota - niedziela). Mammobus stanie na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy basenie ORKA. Już ruszyły zapisy chętnych. Telefon: (0-42) 254-64-10 lub 517-544-004.

Medica Nowoczesna Diagnostyka Obrazowa jest świadczeniodawcą z ramienia NFZ i zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia realizuje Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych  w zakresie mammografii. Bezpłatne badania mammograficzne skierowane są do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia (w roku 2014 objęte są roczniki od 1945 do 1964), które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z bezpłatnej profilaktyki. Programem nie mogą być objęte kobiety, u których wcześniej w piersiach zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym.

Kobiety w wieku od 40 lat, mogą skorzystać z badania płatnego, przy czym w tym przypadku konieczne jest skierowanie od lekarza.

Badanie mammograficzne należy powtarzać co 2 lata, w przypadku braku wykazania zmian złośliwych. Medica wykonuje badania w nowoczesnej technologii cyfrowej, której zaletą jest: zmniejszenie dawki napromieniowania, wysoka jakość zdjęć, możliwość sprawdzenia przez technika poprawności wykonania zdjęć na monitorze w trakcie badania w celu wyeliminowania powtórnych wezwań, archiwizacja badań w systemie informatycznym pozwalająca na porównanie wyników badań i tym samym prowadzenie dokładnej dokumentacji każdej pacjentki w sposób ciągły.

Pytania, obawy, uwagi? Wejdź na stronę firmy SALVE MEDICA: http://www.salvemedica.pl/centrum-nowoczesnej-diagnostyki/mammografia.html

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Urząd Miasta w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy