Zapłaci 10 tysięcy

Pod koniec października do prokuratury rejonowej w Sochaczewie wpłynęło pismo z Urzędu Celnego w sprawie Anety R., u której na początku września w budynkach gospodarczych i mieszkalnych w Żdżarowie znaleziono znaczne ilości spirytusu i papierosów bez akcyzy.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło 1 września. Patrolujący miasto policjanci zatrzymali do kontroli citroena, w którym ujawniono 2 tysiące paczek papierosów bez znaków akcyzy. W toku prowadzonego postępowania policjanci dotarli do posesji w Żdżarowie, gdzie znaleźli kolejne paczki papierosów oraz spirytusu bez akcyzy.
Przechwycony towar został przekazany do Urzędu Celnego w Pruszkowie. Kobiecie został postawiony zarzut uszczuplenia cła w wysokości 3122 zł i podatku akcyzowego w wysokości ponad 5700 zł. Aneta R. przyznała się do zarzucanego czynu oraz dobrowolnie poddała się karze. Kobieta przechowywała 5596 paczek papierosów różnych marek oraz 673,2 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy.
Sprawa rozpatrzona została dość szybko. Już pod koniec października Urząd Celny w Pruszkowie wyznaczył Anecie R. karę grzywny w wysokości 10 000 tysięcy złotych i 89 zł kosztów postępowania. Zatrzymane przedmioty zostały uznane za dowód w sprawie karnej skarbowej i są przechowywane w magazynie depozytowym Izby Celnej w Warszawie.

as

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy