Zapraszam na Karawanę

Zdjęcia i foto: Zapraszam na Karawanę Sztuki plastyczne sochaczew

Zapraszamy na Karawanę do Rybna i Iłowa, Rybno – sobota 11 sierpnia, godz. 16, Zespół Szkół, Iłów - niedziela 12 sierpnia, godz. 16, Gminny Ośrodek Kultury.

KARAWANA, czyli Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji – to cykl wydarzeń artystycznych, realizowanych latem w małych miejscowościach Mazowsza, wychodzący naprzeciw potrzebie uczestnictwa w życiu kulturalnym mieszkańców tych miejscowości. Celem projektu jest pokazanie wartościowych wydarzeń kulturalnych, uczynienie widzów współtwórcami i zainspirowanie ich do samodzielnej pracy twórczej. Realizowanie działań artystycznych i edukacyjnych w plenerze sprzyja atrakcyjnemu przyswajaniu różnych form sztuki i nadaje projektowi unikalny charakter.

KARAWANA gościła już na terenie Gminy Rybno i Gminy Iłów w 2015 roku i cieszyła się dużą popularnością. Tegoroczna KARAWANA będzie bawiła publiczność w sobotę 11 sierpnia w Rybnie oraz w niedzielę 12 sierpnia w Iłowie. Już od godziny 16.00 rozpoczną się spektakle profesjonalnych teatrów ulicznych, działania plastyczne, gry zręcznościowe, wielkogabarytowe zabawki i inne atrakcje dla dzieci i całych rodzin. Nad realizacją tego projektu czuwają doświadczeni artyści i animatorzy. Natomiast o godzinie 20.00 Teatr AKT zaprezentuje wieczorne przedstawienie „Płonące laski”. W Rybnie impreza odbędzie się na terenie kompleksu sportowego przy Zespole Szkół, natomiast w Iłowie w obrębie Gminnego Ośrodka Kultury. Organizatorem KARAWANY jest Mazowiecki Instytut Kultury. Współorganizatorami festiwalu sztuki i animacji na terenie sąsiadujących ze sobą gmin są: Gmina Rybno, Gmina Iłów, Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie, Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej. Koordynatorem projektu dla gminy Rybno i Iłów jest Wanda Dragan. Zapraszamy!

 

Informacje dodatkowe
  5
  Oceń
  (1 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy