Zapraszamy na Majówkę Konstytucyjną

Już za kilka dni w całym kraju odbędą się uroczystości z okazji 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Sochaczewskie obchody będą mieć radosny, ale też podniosły charakter. Zaplanowano m.in. zawody sportowe, wielki piknik na Placu Kościuszki, koncerty, uroczyste wciągnięcie flagi na maszt i tradycyjną mszę za Ojczyznę.

MAJÓWKA KONSTYTUCYJNA, 3 MAJA, PLAC KOŚCIUSZKI

13.30–15.40: program artystyczny przygotowany przez MOK oraz Państwową Szkołę Muzyczną. Wystąpi:
▪ kapela Senior Band
▪ Studio Dobrej Piosenki Wojciecha Smyka
▪ Estrada Dziecięca Beaty Oziemblewskiej
▪ Studio Wokalne Piotra Milczarka
▪ Chór Państwowej Szkoły Muzycznej
▪ akordeoniści - uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej
15.40 – prelekcja na temat 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja: Izabela Nalej z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
16.00 – 17.30 – koncert zespołu Polski Łan

18.00 – uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny (kościół św. Wawrzyńca)


3 MAJA W MUZEUM ZIEMI SOCHACZEWSKIEJ i MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ
Tego dnia zapraszamy także do pobliskiego Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, gdzie o godz. 11.00 otwarta zostanie wystawa „Marsz, marsz Dąbrowski…” – opowieść o Hymnie Państwowym”, natomiast wcześniej, o godz. 10.00, ruszy giełda Klubu Kolekcjonerów i kiermasz książki historycznej.
Z kolei Miejska Biblioteka Publiczna otwiera wystawę „Witaj majowa jutrzenko – Konstytucja 3 Maja”, na którą złożą się zdjęcia, obrazy i ksiązki. Zapraszamy do MBP przy ul. Żeromskiego 39a (tzw. łącznik).

DŁUGI MAJOWY WEENEND NA OBIEKTACH MOSIR
Sporo atrakcji na długi majowy weekend przygotował też Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. 1, 3 i 5 maja w hali sportowej przy ul. Kusocińskiego rozegrane zostaną odpowiednio Turniej Warcabowy (10.00), Turniej Trio Basket (10.00) oraz mecz Sochaczewskiego Klubu Tenisa Stołowego (17.00). 6 maja, w tej samej hali, ruszy o 9.30 X Turniej Kwalifikacyjny Grand Prix Sochaczewa w Tenisie Stołowym. Tuż obok, na stadionie przy ul. Warszawskiej, zaplanowano Turniej Rugby „7” (1 maja, 10.00) oraz dwa mecze: pomiędzy Orkanem a UKS Tarczyn i między Orkanem a drużyną młodzików z Borzęcina (5 maja godz. 11.00 i 13.30).

więcej na www.Sochaczew.pl


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy