Zapraszamy na Światełko do Nieba

Zdjęcia i foto: Zapraszamy na Światełko do Nieba Imprezy cykliczne sochaczew

XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już 10 stycznia. Zbiórka przeznaczona będzie na zakup wysokospecjalistycznego sprzętu dla klinik onkologii dziecięcej. W Sochaczewie akcja związana z Finałem WOŚP, wraz z imprezami towarzyszącymi, ruszyła już 6 stycznia. Obecnie w sztabie Hufca ZHP trwają ostatnie przygotowania do niedzielnego finału.

Pierwszy koncert wraz z licytacją różnych przedmiotów na rzecz Orkiestry odbędzie się w przeddzień finału, w sobotę 9 stycznia o godzinie 20.00 w Pubie „Malibu”. Ta impreza jest już stałym elementem corocznych finałów WOŚP. Z roku na rok frekwencja mieszkańców na koncertach w „Malibu” jest coraz większa. Tym razem w jej organizację aktywnie włączyli się również sochaczewscy motocykliści.

Finałowe granie rozpocznie się w niedzielę, 10 stycznia o godz. 8.00. Na ulicach całego powiatu sochaczewskiego i gminy Kampinos pojawią się wolontariusze z puszkami, 'orkiestrowymi' identyfikatorami i czerwonymi serduszkami. Będą zbierać pieniądze dla dzieci z chorobami onkologicznymi. - Kwesta rozpocznie się o godz. 8.00 i potrwa do zmroku (ok. godz. 16.00). Tego dnia nie zabraknie atrakcji. Oprócz zbiórki pieniędzy tradycyjnie odbędą się także koncerty, licytacje i pokazy - zapewnia komendant hufca i organizator sochaczewskiego Finału Krzysztof Wasilewski. Od samego rana kwestować będzie ponad 350 wolontariuszy, a liczenie pieniędzy będzie odbywać się w sztabie Hufca ZHP przy ul. Hanki Sawickiej 3. Jak zawsze przed Miejskim Ośrodkiem Kultury przy ul. Żeromskiego stanie puszka, przy której będą kwestować m.in. burmistrz miasta, starosta sochaczewski, radni Rady Miejskiej, Rady Powiatu, dyrektorzy miejskich jednostek. Wzorem lat poprzednich na antenie radia FAMA zostanie przeprowadzona licytacja orkiestrowych gadżetów, w tym najcenniejszego z nich – złotego serduszka nr 188.

Podczas Finału odbędzie się również zbiórka krwi. Ambulans z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stanie tego dnia na Placu T. Kościuszki w godz. od 10.00 do 14.00.

Na Podzamczu, w okolicach parku przy ul. Traugutta, odbywać się będą przejażdżki konne dla dzieci i młodzieży. Akcję niedzielnych przejażdżek organizuje Rancho Rumak z Rybna wspólnie z harcerzami z 14 Drużyny Harcerskiej im. 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich. Dla zainteresowanych będą do dyspozycji w godz. od 12.00 do 14.00 dwa kucyki - mniejszy mierzący 105 cm, oraz większy - 135 cm.

O godzinie 13.45 również na Placu T. Kościuszki w Sochaczewie rozpocznie się II Spacer w Kolorze Pomarańczy zorganizowany wspólnie przez sochaczewski sztab oraz Klub Maratończyka „Aktywni”. Kolorem symbolizującym bieg organizowany w całej Polsce pod hasłem „Policz się z cukrzycą”, jest kolor pomarańczowy, dlatego każdy uczestnik powinien mieć coś pomarańczowego, np.: bluzę, czapkę, szalik itp. Oprócz marszu ulicami miasta odbędzie się także licytacja znaczków klubowych i pamiątkowej koszulki. Uczestnicy imprezy otrzymają owoc pomarańczy oraz unikatowy kalendarzyk „Aktywnych”. We wspólnym spacerze po zdrowie wezmą udział mieszkańcy Sochaczewa, kolarze, biegacze, nordic-walkerzy oraz 'Motocykliści Sochaczewa'.

W tym dniu o godz. 19:00 odbędzie się również recital kolęd zorganizowany przez Pub 77 i Stowarzyszenie „e-sochaczew.pl”. Trio jazzowe w składzie: Ewa Cybulska (vocal), Piotr Cieślikowski (saksofony), Wojciech Gogolewski (fortepian) wykona m.in. popularne kolędy z tradycji amerykańskiej w doskonałych aranżacjach jazzowych Wojciecha Gogolewskiego: „Let it snow”, „White Christmas”, „Santa Claus is coming to town” czy „Silent Night”. Artyści zaprezentują również popularne jazzowe evergreens oraz utwory autorskie ze swojego dorobku.

Przez cały dzień wolontariusze będą mogli napić się gorącej herbaty w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Natomiast w godzinach od 13.00 do 15.00 w Szkole Podstawowej nr 4 będzie czekać na nich gorąca grochówka.

Niedzielna kwesta zostanie podsumowana wieczorem w czasie Światełka do Nieba. Imprezę na Podzamczu uświetnią występy muzyczne oraz pokaz sztucznych ogni. Harcerze i wolontariusze z Krzysztofem Wasilewskim na czele zakończą dzień w Warszawie w telewizyjnym studiu „Dwójki”, gdzie wspólnie z twórcą WOŚP Jurkiem Owsiakiem będą cieszyć się z osiągniętych wyników. (aw)


W programie XVIII WOŚP, m.in.:
- od godz. 8.00 do zmroku (ok. godz. 16.00) kwesta wolontariuszy WOŚP na ulicach całego powiatu sochaczewskiego i gminy Kampinos,
- przez cały dzień liczenie zebranych datków w siedzibie Hufca ZHP przy ul. H. Sawickiej,
- w godz. 10.00-14.00 na Placu T. Kościuszki odbędzie się zbiórka krwi, zobacz to ...,
- w godz. 12.00-14.00 na Podzamczu Sochaczewscy Jazłowiacy i Rancho Rumak z Rybna zapraszają na przejażdżki konnne, zobacz to ...
- w godz. 13.00-15.00 w Szkole Podstawowej nr 4 będzie wydawana grochówka,
- o godz. 13.45 rozpocznie się II Spacer w Kolorze Pomarańczy, zobacz to ...,
- w godz. 14.00-20.00 licytacja orkiestrowych gadżetów na antenie radia FAMA,
- godz. 19:00 recital kolęd w sochaczewskim Pubie 77, zobacz to ...,
- godz. 20.00 Światełko do Nieba oraz pokaz sztucznych ogni, które poprzedzą występy muzyczne rozpoczynające się już o godz. 18.00 na Podzamczu.

Program jest cały czas dopracowywany. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

XVIII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 10 stycznia. Jej organizatorzy zdecydowali się po raz drugi poświęcić go onkologii dziecięcej. Za uzbierane w zeszłym roku 40 milionów złotych już udało się wyposażyć 60 pracowni radiologicznych w całej Polsce. Niestety, okazało się to niewystarczające. Za pieniądze z tegorocznego finału WOŚP chce zakupić między innymi tomografy komputerowe i aparaty do neuronawigacji do centrów onkologii dziecięcej, a także zorganizować poradnie wczesnej diagnostyki dla najmłodszych.


Adres sztabu:
Komenda Hufca ZHP Ziemi Sochaczewskiej
ul. Hanki Sawickiej 3
96-500 Sochaczew
Tel. (46) 862-27-45---------***----------


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy