Zapraszamy na VII Przegląd Twórczości Artystycznej ŚDS

Etiudy teatralne, skecze kabaretowe, taniec, pantomimę, bajkę – wszystko to będzie można zobaczyć podczas VII Mazowieckiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy organizowanego w dniach 18-19 maja w MOK przy ul. Chopina. W tym roku wystawom i prezentacjom scenicznym przyświecać będzie tematyka morska.
W Przeglądzie wezmą udział 44 domy samopomocy, z których 37 zaprezentuje na scenie swój dorobek artystyczny. Do Sochaczewa zjadą goście z całego Mazowsza, m.in. z Warszawy, Radomia, Przasnysza, Myszyńca, Ostrowi Mazowieckiej, Mińska Mazowieckiego i wielu innych miast. Liczbę uczestników szacuje się na ponad 900 osób.
- Pierwszych pięć Przeglądów, jakie organizowaliśmy od chwili powstania naszego Domu, trwało jeden dzień, jednak z roku na rok liczba uczestników rosła i trudno było w tak krótkim czasie pokazać wszystko, co cenne i wartościowe. Od ubiegłego roku Przegląd trwa dwa dni, a mimo to musieliśmy skrócić czas występu jednego Domu z 20 do 15 minut – mówi dyr. ŚDS w Sochaczewie Zofia Berent.
Otwarcie imprezy odbędzie się 18 maja o godzinie 10.00, a uświetni je występ teresińskiego „Zespołu o Wdzięcznej Nazwie”. Do 17.30 trwać będą występy. Tego dnia wieczorem zaplanowano spotkanie przy grillu i wspólne śpiewanie szant z 34 harcerską drużyną wodną. Kolejne prezentacje dorobku artystycznego rozpoczną się następnego dnia, także o 10.00. Wstęp na Przegląd – wolny. Każdy może przyjść, dopingować podopiecznych ŚDS, obejrzeć okolicznościową wystawę. Od 4 maja w holu MOK można oglądać ok. 400 prac, wykonanych w różnych technikach, nawiązujących do motywu przewodniego Przeglądu, czyli morskich inspiracji.
Na imprezę zaproszono wyjątkowych gości, od lat pomagającym potrzebującym, chorym, niepełnosprawnym – Annę Dymną i Jerzego Owsiaka. Czy przyjadą? Trzeba mieć nadzieję, że znajdą czas na to spotkanie. Na pewno przyjdą Pani Halina Lipke dyr. Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego (dobry duch Przeglądu), Wojewoda Mazowiecki, swój udział zapowiedzieli też przedstawiciele Departamentu Pomocy Społecznej z Ministerstwa Polityki Społecznej, szefowie zaprzyjaźnionych Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie i organizacji pozarządowych pomagających niepełnosprawnym.
VII Przegląd organizują: Środowiskowy Dom Samopomocy w Sochaczewie, Burmistrz Miasta oraz Wydział Polityki Społecznej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy