Zapraszamy na zajęcia LA dla dzieci i młodzieży

Zdjęcia i foto: Zapraszamy na zajęcia LA dla dzieci i młodzieży Biegi sochaczew

Klub Maratończyka „Aktywni” Sochaczew zaprasza na zajęcia sportowe z lekkiej atletyki.

Adresatem zajęć jest młodzież w wieku od 4 klasy szkoły podstawowej do 18 roku życia.

Zajęcia LA prowadzone są 3-4 razy w tygodniu w poniedziałki, wtorki, czwartki w godzinach od 17.00 do 18.30 w Szkole Podstawowej nr 7 w Sochaczewie oraz czasami w soboty.

Klub posiada licencję PZLA oraz zrzeszony jest w Warszawsko Mazowieckim Okręgowym Związku Lekkiej Atletyki.

Zajęcia prowadzone są przez instruktora sportu z dziedziny lekkiej atletyki Emanuela Zimnego. Ma on również za sobą przeszłość zawodniczą. W latach 1998 - 2008 trenował w UKS Błyskawica Domaniewice. Od 2008 związany z KM Aktywni Sochaczew. Specjalizował się w sprintach – obecnie jego pasją stało się bieganie długie w szczególności – ultra.

Praca w klubie opiera się na indywidualizacji treningu.

Liczy się przede wszystkim dobre, właściwe spędzanie wolnego czasu i zabawa. Pokonywanie własnych słabości , doskonalenie swojego ciała i woli walki. Wyniki sportowe schodzą na dalszy plan. Trenującej młodzieży wpajamy że najważniejsza jest rodzina, szkoła dopiero trening i osiągane wyniki.

Trenujący zawodnicy mają okazję sprawdzać siebie, kontrolować swoje postępy w licznych zawodach sportowych w których startujemy na terenie całego kraju. Wyjazdy organizowane są po części z comiesięcznych składek członkowskich oraz z dotacji Urzędu Miasta Sochaczew.

Oprócz biegania w klubie zajmujemy się konkurencjami technicznymi takimi jak pchnięcie kulą i rzut oszczepem.

Stawiamy na rozwój ogólny młodego organizmu w związku z tym staramy się unikać zbyt wczesnej specjalizacji w sporcie.

Jako klub staramy się uaktywniać trenującą młodzież Ne tylko pod względem sportowym ale i rekreacyjnym. Nasi młodzi zawodnicy pracują jako wolontariusze podczas imprez organizowanych przez klub np. Test Coopera, Biegi Chopina.

Zainteresowanych działalnością sekcji młodzieżowej oraz przystąpieniem do niej proszę o kontakt tel 697296626 lub gg 39097609.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy