Zapraszamy w niedzielę na Plac Kościuszki

Zdjęcia i foto: Zapraszamy w niedzielę na Plac Kościuszki Koncerty i muzyka sochaczew

I znowu Plac Kościuszki w Sochaczewie będzie rozbrzmiewał muzyką. W najbliższą niedzielę zapraszamy na kolejny letni koncert. Oto jego program:

19.00 – występ białoruskiego zespołu wokalnego „Camerata”.
CAMERATA to białoruski septet wokalny. Wszyscy śpiewacy są absolwentami Akademii Muzycznych i od dwudziestu lat śpiewają razem przy Narodowej Filharmonii w Mińsku. Grupa ta uznawana jest za jedną z najlepszych formacji śpiewających a capella. Śpiewacy reprezentują najlepsze tradycje rosyjskiego śpiewu chóralnego, jednak eksperymenty z nowymi brzmieniami i formami muzycznymi w połączeniu z głosową imitacją instrumentów czynią z Cameraty zjawisko wyjątkowe. Artyści potrafią uzyskać ciekawe efekty głosowe pozamuzyczne szepcząc, naśladując wiatr, szum morza, odgłosy ptaków, pociągu oraz brzmienia różnych instrumentów. W repertuarze zespołu można znaleźć różnorodną muzykę – od klasycznej, poprzez ludową i jazz, które łącząc się ze sobą, dają absolutnie nowe, nie znane wcześniej brzmienia.

20.15 – recital autorski Roberta Siniarskiego
Robert Siniarski to Laureat Nagrody dla najlepszego wokalisty na Międzynarodowym Festiwalu Shanties w Krakowie, Zwycięzca VII Ogólnopolskiego Festiwalu z Gwiazdą, Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach – Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Śpiewa od kilkunastu lat. Związany z kilkoma zespołami wywodzącymi się z Żyrardowa.

21.00 – wieczór z DJ „Alibi” – wieczorek taneczny w stylu lat 60-tych. Ponadto konkursy i inne niespodzianki.

22.00 - zakończenie koncertu.

Koncert i wieczór taneczny poprowadzi Artur Kowalski, sochaczewianin związany z tańcem i teatrem od najmłodszych lat – należał do grupy „Abstrakt”. Później choreograf, scenarzysta i aktor Teatru Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy