Zaprojektuj nową okładkę ulubionej książki - konkurs

/ 1 komentarzy

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie organizuje powiatowy konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Nowa szata ulubionej książki – projekt okładki”.

Zdaniem środowisk ludzi związanych z książką: autorów, bibliotekarzy, księgarzy, nauczycieli i bibliofilów warto zabiegać, aby kwietniowe święto na stałe zagościło w kalendarzu Polaków. Obchody Dnia Książki są popularne na całym świecie i doskonale służą promocji literatury i czytelnictwa oraz zwracają uwagę na ochronę własności intelektualnej.
Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii, gdzie 23 kwietnia obchodzono dzień jej patrona - Świętego Jerzego. Zgodnie z tradycją, w tym dniu kobiety obdarowywano czerwonymi różami, symbolizującymi krew pokonanego przez Św. Jerzego smoka. Kobiety natomiast, z czasem zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek.
Celem naszego konkursu jest popularyzacja obchodów Dnia Książki wśród dzieci i młodzieży, zachęcenie ich do czytania książek a także rozwijanie talentów i umiejętności twórczych młodego pokolenia.

Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów klas IV – VI szkół podstawowych oraz klas I - III gimnazjów z terenu powiatu sochaczewskiego. Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu frontowej strony okładki ulubionej książki (obyczajowej, przygodowej, historycznej, fantastyki, tomiku poezji, komiksu lub innej). Ważne jest, aby autor zawarł w pracy własną interpretację treści, nie naśladując istniejącej publikacji, stworzył własną wizję okładki. Warunki uczestnictwa i formę pracy konkursowej szczegółowo określa regulamin konkursu, dostępny w szkołach, bibliotekach publicznych na terenie naszego powiatu oraz na naszej stronie w zakładce „Konkursy”.

Termin składania prac upływa 15 kwietnia 2011r.

Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody, które zostaną wręczone na uroczystym podsumowaniu.

 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

CarrieCarrie
0
Po ludziach pracujących w bibliotece należałoby się spodziewać, że nie będą stawiać kropki na końcu tytułu.;-(  (2011-03-15 13:26)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy