Zaproszenie do udziału w konkursie wiedzy historycznej

Zdjęcia i foto: Zaproszenie do udziału w konkursie wiedzy historycznej Historia i tradycja sochaczew

W związku z przypadającą w roku bieżącym 1050 rocznicą Chrztu Polski Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej organizuje dla uczniów klas IV- VI szkół podstawowych oraz dla uczniów gimnazjów z terenu powiatu sochaczewskiego konkurs wiedzy historycznej. Honorowy Patronat nad konkursem objęła Pani Senator Anna Maria Anders. Konkurs jest integralną częścią projektu „1050 lat chrześcijaństwa i państwowości w Polsce”, współfinansowanego przez Fundację BZ WBK.

Tematyka konkursu obejmuje zagadnienia związane z historią Polski i historią chrześcijaństwa na ziemiach Polski od czasów Mieszka I, ze szczególnym wskazaniem na obszar Ziemi Iłowskiej.

Konkurs będzie przeprowadzony w formie testu wiedzy historycznej. Udział w nim mogą wziąć uczniowie zgłoszeni przez macierzyste placówki, które we własnym zakresie przeprowadzą eliminacje szkolne. Szkoły, po przeprowadzeniu etapu wewnętrznego zgłaszają maksymalnie trzech uczniów. Zgłoszenia należy dokonać do dnia 10 czerwca 2016 roku, kierując do organizatora, na adres e-mailowy: stowarzyszenie.ilow@wp.pl, następujące informacje - imię i nazwisko ucznia, klasa, nazwa szkoły, dane opiekuna, kontaktowy numer telefonu opiekuna i uczestników. Koordynatorem konkursu jest członek Zarządu Stowarzyszenia Wanda Dragan, tel. 513071333.

Finał konkursu odbędzie się w dniu 17 czerwca w Iłowie. Godzina i miejsce finału będą podane uczestnikom i opiekunom telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Podczas konkursu, w każdej kategorii wyłonionych będzie po trzech laureatów. Organizator, w przypadku wysokiego poziomu wiedzy uczestników, może dodatkowo wyróżnić osoby spoza grona laureatów, które wykazały się wysoką wiedzą historyczną. Dla laureatów i osób wyróżnionych Organizator zapewnia nagrody.

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystej gali we wrześniu 2016 r. w Iłowie. Regulamin konkursu w załączeniu.

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy