Zaproszenie na IX Zlot Zabytkowej Motoryzacji i Rajd im. Ks. Władysława Druckiego-Lubeckiego

Zdjęcia i foto: Zaproszenie na IX Zlot Zabytkowej Motoryzacji i Rajd im. Ks. Władysława Druckiego-Lubeckiego Inne sporty sochaczew

Serdecznie zapraszamy na

IX Zlot Zabytkowej Motoryzacji i Rajd im. Ks. Władysława Druckiego-Lubeckiego


Honorowy patronat główny nad imprezą objęli: Burmistrz i Rada Miasta Sochaczew, Wójt Teresina, Wójt oraz Starosta Powiatu Sochaczewskiego;

Organizacje współpracujące: Klasztor OO. Franciszkanów w Niepokalanowie, Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, Dwór Strzyżew, MOSiR w Sochaczewie, Policja, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Nad Bzurą, Infinity4U, Automobilklub Polski

      

Organizator: Automobilklub Polski, Komandor Zlotu i Rajdu: Mariusz Orzeszek tel. 600 182 900

v-ce Komandor Zlotu i Rajdu: Marcin Koper tel. 790 277 314

 

Uczestnictwo: W rajdzie mogą brać udział kluby, organizacje i osoby będące posiadaczami pojazdów zabytkowych (w tym militarne, motocykle, rowery…) zajmujące się zabytkową motoryzacją o wysokim stopniu oryginalności, wyprodukowane do 1981 roku. Organizator dopuszcza udział pojazdów  nie spełniających kryterium wieku, które są rzadkością na naszych drogach, mają unikatowy, czy wręcz prototypowy charakter. O dopuszczeniu decyduje Komandor Rajdu (zapytania proszę kierować do Mariusz Orzeszek tel. 600 182 900 e -mail: mariusz_orzeszek@op.pl). Pojazdy muszą być zachowane w warunkach historycznie właściwych dla okresu ich produkcji, o które dbają właściciele, ze względu na wartość techniczną i historyczną. Do Rajdu zostaną dopuszczone pojazdy posiadające ważne ubezpieczenie OC i NNW wraz z przeglądem technicznym (wyjątki stanowią pojazdy, które będą brały wyłącznie udział w wystawie pojazdów zabytkowych).


 

Miejsce: Plac przy Urzędzie Skarbowym  w Sochaczewie  (9:00-11:30),

Klasztor OO. Franciszkanów w Niepokalanowie (12.00-15.00)

Plac Rekreacyjny przy ul. XX-lecia 5 w Teresinie (16.00-18:00)

Dwór Strzyżew (18.30-20:00)

 

Termin: 09.06.2018 (Sobota) godz. 9.00-20.00

 

Ramowy program zlotu:

·  08.30-09.00    Rejestracja pojazdów (Plac przy Urzędzie Skarbowym  w Sochaczewie)

·  09.00                 Oficjalne otwarcie  Zlotu i Rajdu

·  09.00-11.30    Wystawa pojazdów zabytkowych (Plac przy Urzędzie Skarbowym  w Sochaczewie)

·  10.30-16.00    Rajd - Etap I i II, (próby sprawnościowe na parkingu przy Starostwie Powiatowym  od  godz. 10.45 do 11.30)

·  16.00-18.00    Wystawa pojazdów zabytkowych (Plac Rekreacyjny przy ul. XX-lecia 5 w Teresinie)

·  ok. 17.00         Konkurs elegancji (Plac Rekreacyjny przy ul. XX-lecia 5 w Teresinie)

·  18.00-19.00    Rajd - Etap III

·  18.30-20.00    Wystawa pojazdów zabytkowych (Dwór Strzyżew)

·  ok. 19.00         Rozdanie Nagród  (Dwór Strzyżew)

·  ok. 20.00         Zakończenie Zlotu i  Rajdu

Po imprezie integracja przy ognisku (dla uczestników)

 

Zgłoszenie udziału w zlocie:

Wszystkie pojazdy zabytkowe biorące udział w zlocie prosimy rejestrować u Komandora Zlotu do 08.06.2018 telefonicznie (kom. 600 182 900) lub e-mail: mariusz_orzeszek@op.pl (w tytule Zgłoszenie na Zlot i Rajd oraz prosimy podać: marka, typ, rodzaj, rok produkcji pojazdu; imię nazwisko właściciela, kontakt telefoniczny, e-mail).

 

Dodatkowe informacje:

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w ramowym programie Zlotu i Rajdu przedstawionym w niniejszym zaproszeniu. Dodatkowe informacje na temat imprezy można znaleźć na stronie Automobilklubu Polskiego: www.automobilklubpolski.pl oraz na stronie Zlotu i Rajdu:  

zzm.e-sochaczew.pl

 

IX Zlot Zabytkowej Motoryzacji i Rajd im. Ks. Władysława Druckiego-Lubeckiego został zainicjowany dla upamiętnienia  Ks. Władysława Druckiego-Lubeckiego, który był założycielem i pierwszym prezesem Towarzystwa Automobilistów Królestwa Polskiego (dzisiejszy Automobilklub Polski) oraz z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak co roku chcemy promować piękno Ziemii Sochaczewskiej prowadząc trasę rajdu do najciekawszych, często nieznanych miejsc okolic Sochaczewa i Teresina.
 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Lokalizacja wydarzenia
  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Dokumenty (1)  Autor tego artykułu: Zlot Zabytkowej Motoryzacji - Automobilklub Polski wyłączył możliwość komentowania.

  e-Sochaczew.pl poleca filmy