Zaproszenie na otwarcie wystawy malarstwa Andrzeja Novak - Zemplińskiego

Zdjęcia i foto: Zaproszenie na otwarcie wystawy malarstwa Andrzeja Novak - Zemplińskiego Sztuki plastyczne sochaczew

Dyrektor Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitw nad Bzurą serdecznie zaprasza na uroczystość otwarcia wystawy malarstwa Andrzeja Novak - Zemplińskiego organizowanej z okazji Jubileuszu jego 70. urodzin.


Miłością tego wyjątkowego artysty jest nie tylko malarstwo, ale także konie. To własnie one widnieją na jego pracach. Portrety, jeźdźców, koni, sceny stajenne, zaprzęgi, pejzaże, widoki architektoniczne, a to wszystko za sprawą młodzieńczej fascynacji Andrzeja Novak - Zemplińskiego angielską ,,Sporting Art".


,,Nie uważam, że to co robię jest w odniesieniu do sztuki współczesnej anachronizmem. Drogą pod prąd. Tak maluję, bo tak czuję. Nie próbuję oszukać ani siebie, ani tym bardziej tych, którzy na takie obrazy oczekują.

Moje obrazy znajdują szeroki odbiór i poczesne miejsce w kolekcjach znanych ludzi, hodowców i miłośników koni w Europie, obu Amerykach, Afryce, Australii, Nowej Zelandii."- mówi artysta malarz,  Andrzej Novak- Zempliński

Dzieła Pana Andrzeja będzie można podziwiać już 19 października od godziny 16.00 w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.


M.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy