Zaproszenie na rajdy - 20.06.2016

Zdjęcia i foto: Zaproszenie na rajdy - 20.06.2016 Kolarstwo sochaczew

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej serdecznie zaprasza na XI Rodzinny Rajd Rowerowy p.n. „Łączy nas chrześcijańska tradycja”, który odbędzie się w sobotę 2 lipca 2016 roku. Rajd rozpocznie się o godzinie 11.00 poświęceniem pojazdów na terenie wokół kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża św. w Iłowie, a następnie start kilkuosobowymi grupami z Placu Kasztanowego ok godz. 11.30. Rozwiązanie i podsumowanie Rajdu nastąpi na terenie parku wokół Pałacu w Słubicach. Po zakończeniu Rajdu planowane są – piknik i wspólna zabawa. Regulamin Rajdu znajduje się na stronie internetowej organizatora pod adresem www.ilow.org. W rajdzie mogą wziąć udział turyści indywidualnie i grupowo (preferowane rodziny i grupy przyjaciół). Osoby poniżej 18 roku życia mogą wziąć udział w Rajdzie wyłącznie pod opieką dorosłych. Trasa rajdu wyznaczona będzie miejscami kultu oraz pamięci jakie pozostały po naszych przodkach – uczestnikach walk, miejscami straceń, czy miejscami pochówku. Organizatorzy przygotowują dwuwariantową trasę – dla mniej zaawansowanych ok. 15 km oraz dla osób doświadczonych ok. 40 km.

Zgłoszenia uczestnictwa w rajdzie można składać od dnia opublikowania regulaminu Rajdu na stronie internetowej organizatora do 1 lipca 2016 r. elektronicznie na adres stowarzyszenie.ilow@wp.pl .  W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, adres, datę urodzenia, a w przypadku osób niepełnoletnich imię i nazwisko pełnoletniego opiekuna.

Projekt „1050 lat chrześcijaństwa i państwowości w Polsce”, w ramach którego realizowany jest rajd, dofinansowany został przez Fundację Banku Zachodniego WBK S.A.

Zapraszamy jednocześnie  na  XVII Świętojański Rajd Motocykli Zabytkowych im. gen. Franciszka Seweryna Włada 'Bzura 2016.  W tym roku Rajd "BZURA" będzie miał inną i szczególną formułę. Rajd nie będzie na orientację (chyba że ktoś się odłączy od grupy), wszyscy będą jechali razem, trasą wytyczoną wśród miejsc pamięci. Tegoroczny Rajd nawiąże bezpośrednio do nazwy tego rajdu, czyli "... szlakiem Bitwy nad Bzurą ...". Uczestnicy odwiedzą Muzeum w Sochaczewie oraz kilka mogił i pomników poświęconych temu wydarzeniu sprzed 77 lat. Przez całą trasę rajdu uczestnikom towarzyszył będzie przewodnik z Muzeum. Informacje na temat rajdu motocykli i informacja o sposobie zgłaszania znajdują się na stronie współorganizatora - Klubu Miłośników Dawnej Motoryzacji „Kardan”

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Lokalizacja wydarzenia
  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Dokumenty (1)  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy