Zaproszenie na wykład i wystawę

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Zaproszenie na wykład i wystawę Wystawy, projekty sochaczew

             W najbliższy piątek 2 marca o godzinie 11.00 w auli Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie odbędzie się wykład o tematyce „Codzienny heroizm. O Polakach ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej”. Wykładowi towarzyszyć będzie wystawa fotogramów ukazujących przykłady Polaków ratujących rodziny żydowskie w latach 1939 – 1945.

Wykład przeprowadzi ekspert Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie Aleksander  Meller. Prelekcja obejmować będzie zarówno tematykę dotyczącą nowelizacji Ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, jak i zagadnienia związane z założeniami polityki okupanta niemieckiego wobec ludności żydowskiej i całej antysemickiej propagandy niemieckiej. Głównym tematem będzie zaprezentowanie form oraz skali pomocy udzielanej przez Polaków Żydom oraz reakcja na zagładę ludności żydowskiej zarówno Polskiego Państwa Podziemnego, jak i zwykłych ludzi.

Wystawa oraz prelekcja przygotowana jest przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Warszawie, działający z ramienia Ministerstwa Spraw zagranicznych. Do Iłowa wystawa trafi dzięki staraniom Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej.

Wanda Dragan

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy