Zatrzymani za rozbój i pozbawienie wolności

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Zatrzymani za rozbój i pozbawienie wolności Rozboje, napady, przemoc sochaczew

Policjanci z Sochaczewa zatrzymali w sumie 9 mężczyzn podejrzanych o udział w napadzie i uprowadzeniu 50-latka. Pokrzywdzony został uwolniony, a sprawcy sukcesywnie zatrzymani w ciągu ostatnich dni przez kryminalnych. Wczoraj zapadły ostatnie decyzje o środkach zapobiegawczych. 4 mężczyzn tymczasowo aresztowano, a pozostali są objęci policyjnym dozorem.

50-latek został napadnięty na terenie województwa łódzkiego w ubiegły czwartek przez grupę mężczyzn wyposażonych w przedmioty wyglądające na broń palną. Okradziony między innymi z auta i karty płatniczej został przewieziony kilkadziesiąt kilometrów dalej do pustego domu pod lasem na terenie powiatu sochaczewskiego. To właśnie tam został odnaleziony przez policjantów i uwolniony. Od razu zatrzymano jednego z podejrzanych.

Kryminalni w dalszej kolejności przeprowadzili zasadzkę, dzięki której już tego samego dnia zatrzymano drugiego ze sprawców, a sukcesywnie w trakcie weekendu zatrzymano kolejnych siedem osób mających związek ze sprawą.

Na miejscu zdarzenia zabezpieczono szereg śladów, w tym urządzenie przypominające wyglądem broń maszynową (która po sprawdzeniu okazała się imitacją broni), pistolet gazowy, pałkę - tzw. kij bejsbolowy i kominiarki.

Zatrzymani są w wieku od 18 do 47 lat. Usłyszeli zarzuty między innymi współudziału w popełnieniu rozboju oraz pozbawienia osoby wolności. Za takie przestępstwa może grozić do 12 lat więzienia. Okoliczności wskazują, że powodem działania sprawców była chęć wymuszenia pieniędzy.

Policja i Prokuratura Rejonowa w Sochaczewie w trakcie ostatnich dni zebrała materiał dowodowy, na podstawie którego sąd wydał postanowienia o tymczasowym aresztowaniu 4 podejrzanych, natomiast pozostał piątka pozostanie pod policyjnym dozorem.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy