Zatrzymano sprawcę czterokrotnego rozlania rtęci

Zdjęcia i foto: Zatrzymano sprawcę czterokrotnego rozlania rtęci Kradzieże, oszustwa, korupcja sochaczew

Zatrzymano sprawcę czterokrotnego rozlania rtęci w przejściu podziemnym na dworcu PKP w Sochaczewie. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. 

 

Do Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie w ubiegłym tygodniu wpłynęło czwarte już zgłoszenie dotyczące rozlania rtęci w przejściu podziemnym na dworcu PKP. Pierwsza tego typu informacja dotarła do funkcjonariuszy 4 kwietnia b.r.. W związku z tym, że rtęć jest substancją niebezpieczną, mundurowi dokładali wszelkich starań, by jak najszybciej ująć sprawcę odpowiedzialnego za sprowadzenie zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi.


Podczas ostatniej interwencji dotyczącej rozlania rtęci straż pożarna odpowiedzialna była za zabezpieczenie substancji oraz przekazanie jej do utylizacji. Funkcjonariusze policji natomiast zajęli się zabezpieczeniem miejsca zdarzenia, a także ujęciem sprawcy. Okazał się nim 63- letni mężczyzna przebywający w pobliżu miejsca zdarzenia. 


Początkowo mężczyzna nie miał zamiaru przyznać się do winy, twierdząc, że tylko poinformował policję o obecności rtęci w przejściu podziemnym. Jednak podczas przeszukania mieszkania 63- latka funkcjonariusze znaleźli dwa telefony, z których były wykonywane połączenia na numer alarmowy. Mężczyzna ostatecznie przyznał się do czterokrotnego rozlania rtęci w przejściu podziemnym dworca PKP w Sochaczewie, twierdząc, że zrobił to dla zabawy. 


Sprawcy zostały postawione zarzuty sprowadzenia zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi oraz zastosowano środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

(źródło KPP w Sochaczewie)

M.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy