Ustalono zabójcę młodej kobiety

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Ustalono zabójcę młodej kobiety Rozboje, napady, przemoc sochaczew

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że w przydrożnym rowie w miejscowości Brzozowiec, gmina Iłów znaleziono ciało młodej kobiety. Na tamtą chwilę wśród mieszkańców powiatu sochaczewskiego pojawiało się wiele spekulacji, co do tego kto może być sprawcą i jak do tego doszło. Na szczęście funkcjonariusze dzięki swojemu zaangażowaniu i determinacji szybko rozwiązali sprawę zabójstwa tej młodej obywatelki Ukrainy.

Przypominamy, że 30 sierpnia do dyżurnego Stanowiska Kierowania KPP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie dotyczące znalezienia częściowo obnażonych zwłok młodej kobiety. Denatką okazała się być 26- letnia obywatelka Ukrainy. 

Z przeprowadzonej tego samego dnia sekcji zwłok wynika, że kobieta padła ofiarą zabójstwa. Przez kilka kolejnych dni funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie przy wsparciu funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu oraz prokuratorów Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie pracowali nad wyjaśnieniem sprawy i ujęciem sprawcy, którym okazał się być również obywatel Ukrainy. Mężczyzna bezpośrednio po dokonanym przestępstwie wyjechał z Polski na Ukrainę i tam się ukrył w nadziei, że nie zostanie zatrzymany.


Jak relacjonuje KPP w Sochaczewie:


,,Zebrany w sprawie materiał dowodowy i zabezpieczone ślady pozwoliły na wydanie przez prokuraturę w Sochaczewie postanowienia o przedstawieniu zarzutów, a następnie wystąpienie do Sądu Rejonowego w Sochaczewie z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. W dniu 3 września 2019 roku Sąd Rejonowy w Sochaczewie wobec sprawcy zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. W dniu 4 września 2019 roku Prokuratura Rejonowa w Sochaczewie wydała list gończy za sprawcą przestępstwa.

W sprawie prowadzona była i jest za pośrednictwem oficera łącznikowego współpraca ze stroną ukraińską mająca na celu skuteczne pociągnięcie sprawcy do odpowiedzialności za popełnioną zbrodnię."


(źródło KPP w Sochaczewie)

M.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

wkurzonywkurzony
+1
A z którego miejsca tego wpisu wynika, że morderca został zatrzymany? Na razie wystawiono tylko list gończy i polska policja współpracuje z Ukraińcami. (2019-09-07 08:30)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy