Zatrzymany lekarz

/ 10 komentarzy
Zdjęcia i foto: Zatrzymany lekarz Kradzieże, oszustwa, korupcja sochaczew

W dniu 16 marca policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarcza Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie przy wsparciu funkcjonariuszy z Zespołu do Walki z Korupcja Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu zatrzymali lekarza, który na terenie powiatu sochaczewskiego prowadził prywatną praktykę lekarską. Zatrzymania dokonano w miejscu zamieszkania lekarza. Po dokonaniu przeszukań w pomieszczeniach przychodni, której Jan Ł. był właścicielem i zabezpieczeniu dokumentacji medycznej lekarz został osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań. W tym czasie przesłuchano 36 osób, a następnie zespół prowadzący sprawę dokonał analizy dokumentacji medycznej. Na chwilę obecną zebrany materiał pozwolił na przedstawienie Janowi Ł. 5 zarzutów dotyczących wystawiania fikcyjnych zaświadczeń o niezdolności do pracy, a także 3 innym osobom zarzutów dotyczących posługiwania się dokumentem poświadczającym nieprawdę.

W dniu 17 marca prokurator ogłosił wymienionemu lekarzowi postanowienie o przedstawieniu zarzutów, a następnie przesłuchał go w charakterze podejrzanego.
W stosunku do Jana Ł. prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 10 tys. zł.


Za popełnione przestępstwo lekarzowi grozi kara do 5 lat pozbawienie wolności.
Powyższe zatrzymanie było możliwe dzięki prowadzonej przez kilka miesięcy pracy operacyjnej, a zabrane materiały pozwoliły potwierdzić, że lekarz złamał prawo. Sprawa ma charakter rozwojowy gdyż prowadzona jest dalsza analiza dokumentacji medycznej.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (10)

santserwis1santserwis1
0
jasne - ten kto działa przeciw skorumpowanemu i zaniedbanemu szpitalowi pada sam ofiarom.Ciekaw jestem czy taka akcja miała by miejsce w przypadku lekarzy z Sochaczewskiego szpitala a tam wyraźnie okazywana niechęć do pajeta tuż od samej rejestracji świadczy o tym że to tam coś jest nie tak - a w domysłach że trzeba zapłacić .Śmieszne a zarazem bolesne ale przede wszystkim żałosne bo wiadomo że ktoś musiał pod....c gościa.Czasem sam pacjent jest rozgoryczony gdy okazuje sie ze lekarz nie bierze,bezsilność oraz złość czasem biorą górę nad rozsądkiem i jeszcze pewne zakłady pracy na terenie powiatu nie dojść że korumpują urzędników to jeszcze bezczeszczą pracowników i mimo to jakoś Policja tym sie nie zajmuje? Może same organy ścigania mają w tym interes aby działać tak ewidentnie wybiórczo o czum została powiadomiona nawet komenda główna bo bardzo podejrzanie wygląda zachowanie służb na tym terenie (2009-03-20 15:19)
kubicakubica
0
santserwis1 ..... "tam wyraźnie okazywana niechęć do pajeta tuż od samej rejestracji świadczy o tym że to tam coś jest nie tak"...chyba trochę przesadziłeś... zbyt daleko idące twierdzenie... to że jakaś pani w recepcji, czy nawet jakiś lekarz nie kłaniał ci się usłużnie nie świadczy o tym, że tam są nieprawidłowości!!!!! (2009-03-20 15:54)
ostryGLINAostryGLINA
0
Santserwis1 - tak sobie czytam Twoje różne ostatnie wypowiedzi i się zastanawiam, że czasem nie wiesz co piszesz. Nikt Ci pewnych rzeczy ŁOPATOlogicznie nie będzie wyjaśniał. Wybacz, ale swoimi wypowiedziami udowadniasz, że akurat Ty nie powinieneś zbyt daleko od ZOZ-u się odsuwać. (2009-03-20 17:13)
santserwis1santserwis1
0
na pewno to i po trochu racja macie trochę racji ale może jakiś komentarz przydałby sie na temat artykułu .Sam już 2 lata musze leczyć sie i badać odpłatnie bo okazuje sie ze mam przykłady które mogą wzbudzić zastanowienie na temat kompetęcji niektórych lekarzy właśnie z tego szpitala.Mam złe przeżycia związane z szpitalem Sochaczew i paniami z recepcji . Działa tylko poprawnie pogotowie bo reszta niestety według mnie pozostawia wiele do życzenia - a przede wszystkim od strony stawiania diagnoz .Być możne poprzednicy mają inne doświadczenia i to znaczy ze jest fajnie.Co do moich pozostałych postów to pragnę tylko zaznaczyć ze to chyba lepsze nisz jakieś czepianie sie lub też krytykowanie wypowiedzi innych .Myśle, w przeciwieństwie do KUBICY że takie możliwości wypowiedzi na stronach esochaczew służą tylko dobru miasta -pomijając te wypowiedzi które sa zaczepne lub absolutnie nic nie wnoszą do spraw.Tak jak zauważyłem w postach niektórych użytkowników.Wracając do sprawy ja też jestem za walka z korupcją ale nie wybiórczą!Każdy skorumpowany powinien ponieść za to kare i temu nie zaprzeczam. (2009-03-20 18:26)
Q1209Q1209
0
moim zdaniem jeżeli chodzi o szpital w Sochaczewie to rzeznia brak dobrych specjalistów a jak są to na palcach u jednej ręki można policzyć reszta nie powinna się zajmować leczeniem . miałem styczność rozmawiać z pewną pani profesor z warszawskiego szpitala a dokładnie z kliniki nie napisze z której żeby nie było pomówień powiedziała tak : MAM WIELKI SZACUNEK DO LEKARZY ZE SZPITALA Z SOCHACZEWSKIEGO KTÓRZY MAJĄ ODWAGĘ ZADZWONIĆ i SKONSULTOWAĆ POSTAWIONA DIAGNOZĘ .........!!!! dla mnie to był szok jak to usłyszałem jeżeli taka opinia krąży o lekarzach z Sochaczewa w Warszawie to to o czym to świadczy po prostu tylko jedno KURE...O !!!! (2009-03-20 21:31)
ZbigZbig
0
ktoś tu prosił-piszcie po polsku!!!!!!!! żenujące są sformułowania: "miałem styczność rozmawiać" i "mogą wzbudzić zastanowienie"-BEŁKOT!!! forma zabija treść zupełnie.... (2009-03-20 22:31)
santserwis1santserwis1
0
Zbig.no porostu tryskasz pomysłami ,ja cie kręcę jakże fajne rady w Twoich postach .Dziękujemy Ci za pomoc,na pewno się przyda Twoja Polszczyzna i jasność umysłu w rozwiązywaniu problemów (2009-03-21 14:28)
yossarianplyossarianpl
0
Ktoś komuś chciał zaszkodzić i mu się udało. Nie wierzę aby wystawiał wątpliwych zaświadczeń więcej niż reszta lekarzy, wręcz raczej przeciwnie bo praktykuje w rejonie raczej rolniczym, ale ktoś miał przyjaciół i zaangażował w sprawę policję. Gdyby policja chciał ścigać wszystkich lekarzy za takie rzeczy to leczyliby nas weterynarze. Smutne jest to, że kolejny raz organa ścigania działają w czyimś partykularnym interesie, wykorzystywane raczej jako element represji niż utrzymywania porządku. Ale zanim sprawa się rozstrzygnie, jak znam życie to w I lub II instancji go oczyszczą, to ileś z tego błota się do faceta przylepi. Ilu będzie zadowolonych w Radzie Gminy, w Miejskim Szpitalu... Za dużo wrogów, za mało chęci kompromisu a haka można znaleźć na każdego. (2009-03-21 19:09)
talartalar
0
Postanowiłem się zalogować aby dodać coś z własnych doświadczeń.Mam chorą mamę choruje około 20 lat,tak jak napisał ktoś wcześniej oddział ratunkowy w skali od1-10 u mnie ma 8 punktów.Reszta lekarzy to zależy jakie mają humory.Moim idolem w sensie negatywnym jest pewien pan lekarz pediatra .Jadąc po nieprzespanej nocy w niedziele do szpitala z małym dzieckiem <4-letnim>,dziecko boli ucho,lekarz nawet nie bada bo mówi ,że nie jest laryngologiem.Dodam jeszcze ,że w ciągu 10 minut przyjął 3 pacjentów.Drugi nasz kontakt był w przychodni rodzinnej,ani nie pomógł ani nie zaszkodził.Wydaliśmy tylko na niepotrzebne leki. (2009-03-22 14:01)
eluska-e1eluska-e1
0
Przecież tu nie chodzi o szpital w Sochaczewie, tylko o lekarza do którego kilka osób przyszło po zwolnienia lekarskie. I tak jest zawsze. Jak trzeba jakieś zwolnionko, bo akurat coś wypadło - bo nie oszukujmy sie, wiele osób tak robi, to się leci do doktorka i robi ładne oczy, ale jak Policja się tym zajęła to niedobry doktorek, skorumpowany doktorek, paskudny doktorek!! Żenada!! 5 przypadków zwolnień. No to faktycznie "musi być straszna korupcja" :) Ech ludzie!! A swoją drogą, pomijając niewdzięczność ludzką, kto był taki naiwny, że przyznał się na Policji, że dostał od lekarza lewe zwolnienie?? (2009-03-23 09:15)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy