Zawieszenie strajku nauczycieli - powrót do zajęć dydaktycznych

Zdjęcia i foto: Zawieszenie strajku nauczycieli - powrót do zajęć dydaktycznych Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Trwający od 8 kwietnia strajk doszedł do granicy w której nauczyciele podjęli decyzję o powrocie do zajęć dydaktycznych. Strajk nauczycieli się jednak nie kończy ale zmienia swą formę. 


Nauczyciele nie zrezygnowali ze swoich postulatów ale przeciągająca się ciężka sytuacja w oświacie dała rezultat w postaci powrotu nauczycieli do klas i zajęć dydaktycznych. Na konferencji prasowej, która odbyła się w dniu 25 kwietnia Sławomir Broniarz zapowiedział zawieszenie strajku. 


Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków Zawodowych domagało się od rządu podwyżki na poziomie 30 procent. Ten postulat się nie zmienił, jednak nauczyciele zaproponowali wypłatę tej podwyżki w trzech terminach. 5 procent każdego wynagrodzenia wypłacone w styczniu, dodatkowo od 1 września oferowany przez rząd 9,6 procentowy wzrost a także kolejne pięć procent pod koniec roku - kolejno w październiku, listopadzie oraz grudniu.


Nauczyciele dali rządowi czas do września. Jak powiedział Sławomir Broniarz - Nie kończymy strajku, zawieszamy go. 


Sochaczewskie szkoły zgodnie z zapowiedzią ZNP zawieszają strajk od soboty 27 kwietnia, co oznacza, iż uczniowie wrócą do szkół oraz miejskich przedszkoli przed majowym weekendem. 

Należy nadmienić, iż w sochaczewskich szkołach już we wrześniu ubiegłego roku rady podjęły decyzję, iż 29 i 30 kwietnia oraz 2 maja nie odbędą się zajęcia. Takie ustalenia obowiązują między innymi w Zespole Szkół Iwaszkiewicz czy SP nr 3.

    

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy