Zawisza Czarny nad Bzurą 2015 – fotorelacja

/ 1 komentarzy / 40 zdjęć
Zdjęcia i foto: Zawisza Czarny nad Bzurą 2015 – fotorelacja Imprezy cykliczne sochaczew
+35


Jak zawsze w bardzo przyjemnej atmosferze przebiegała animacyjna impreza Zawisza Czarny nad Bzurą, którą od pięciu lat organizuje w naszym mieście Stowarzyszenie Nasz Zamek. Wydarzenie w doskonały sposób łączy charakter rekreacyjny z historycznym i kulturalnym, w merytoryczny, a jednocześnie atrakcyjny sposób promując dzieje naszego grodu wśród mieszkańców i turystów.

 

Kanwą historyczną, na której wsparto całą ideę imprezy, jest dzień 15 lipca 1414 roku, kiedy to w Sochaczewie Zawisza Czarny z Garbowa w imieniu króla Polski wypowiedział wojnę Zakonowi Krzyżackiemu, po czym wybuchła tzw. Wojna Głodowa. Stowarzyszenie Nasz Zamek organizując rokrocznie imprezę chce utrwalić w pamięci mieszkańców tę datę, podkreślając znaczenie naszego miasta na przestrzeni dziejów. Równie istotnym celem organizacji jest popularyzacja wiedzy na temat sochaczewskiego zamku.

 

Mimo deszczu, który na chwilę przeszkodził imprezie, 22 sierpnia na wzgórzu zamkowym, Podzamczu i pl. Kościuszki zgromadziło się sporo gości, gotowych obejrzeć rycerzy z Zawiszą Czarnym na czele. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci i muzycznych akcentów w wykonaniu znakomitych bębniarzy z L’ombelico del Mondo.

 

Zapraszamy do fotorelacji Wiktora Wachowskiego

 


 5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

dragon36dragon36
0
szalu nie było,widowni tym bardziej. (2015-08-26 09:19)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy