Zawisza Czarny nad Bzurą - relacja FOTO

/ 57 zdjęć
Zdjęcia i foto: Zawisza Czarny nad Bzurą - relacja FOTO  Historia i tradycja sochaczew
+52

15 lipca 1414 roku w imieniu króla Władysława Jagiełły wypowiada na ziemiach Sochaczewa, wojnę Zakonowi Krzyżackiemu Zawisza Czarny. Bohater spod Grunwaldu a zarazem najsłynniejszy rycerz średniowiecza na ziemiach polskich powraca do naszego miasta.


Dzięki pracy Stowarzyszenia "Nasz Zamek" włożonej w przygotowanie pikniku, dziś mogliśmy już dziewiąty raz uczestniczyć w tej historycznej przygodzie. Całość przedsięwzięcia jest tak przygotowana, aby każdy uczestnik mógł brać czynny udział w tworzeniu przedstawienia. Przez kilka godzin teren miejskiego parku im. Chopina oraz plac Kościuszki przeniosły się do czasów średniowiecza. Piknik bawił zarówno małych, jak i dużych uczestników imprezy. Na gości czekały walki rycerskie, kramy z jadłem oraz użytkową sztuką średniowieczną oraz gry terenowe.

Całość pikniku historycznego była świetnie przygotowana, przez kilka godzin trwania przedsięwzięcia nie było czasu na chwilę nudy, szczególnie warta uwagi była gra terenowa. Tu, zarówno mali jak i dorośli mogli poczuć klimat średniowiecza. Na specjalne wyszczególnienie zasługują tu harcerze z sochaczewskich drużyn, którzy z ochotą oraz uśmiechem prowadzili uczestników po zakrętach do wypełnienia glejtu rycerskiego.

Zapraszamy na relację foto z Pikniku Historycznego "Zawisza Czarny nad Bzurą" 2019.

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy