Zbieramy nakrętki dla Zuzi

Pięcioletnia Zuzia urodziła się z licznymi wadami centralnego układu nerwowego. Duże problemy rozwojowe spowodowane są zmianami w mózgu, co opóźnia jej prawidłowy rozwój. Teraz wszyscy mamy szansę jej pomóc. Sposób jest prosty. Zbierajmy nakrętki.

- Nasze dziecko od trzeciego miesiąca życia jest intensywnie rehabilitowane przez fachowców, co przynosi efekty, chociaż nie tak szybkie, jakbyśmy tego chcieli mówi Anna Góralczyk, mama Zuzi. - Pierwsze diagnozy były dla nas porażające. Lekarze przedstawiali wizję dziecka leżącego, bez szans na chodzenie, czy choćby siedzenie oraz niewidzącego i niedosłyszącego. Dzięki licznym zabiegom Zuzia samodzielnie siada, przemieszcza się na kolankach, potrafi wstać i chodzi prowadzona za rączki lub w specjalnym stabilizatorze. Poprawiło się widzenie, słyszy dobrze, sporo rozumie, stara się nawiązywać kontakt z otoczeniem, a z jej twarzy nie znika uśmiech. Od września uczęszcza na zajęcia do przedszkola integracyjnego - dodaje pani Anna.
Potrzebna jest jednak dalsza kosztowna terapia w postaci specjalistycznej rehabilitacji, zarówno tej codziennej, jak również podczas turnusów wyjazdowych, co niestety dużo kosztuje. Bardzo dobre rezultaty daje terapia prowadzona przez specjalistów z Ukrainy, ale jej koszt to nawet 3.000 euro za jeden turnus. Dlatego każde wsparcie jest na wagę złota.

Nasi Czytelnicy mogą pomóc w prosty sposób, zbierając i przynosząc do redakcji plastikowe nakrętki. Do października trzeba ich uzbierać trzy tony. Dzięki nim rodzice Zuzi opłacą turnus, na którym ich córeczka będzie ćwiczyć na lokomacie - specjalnym urządzeniu do nauki chodzenia. 10-dniowa sesja w lokomacie kosztuje 2200 zł. Żeby przyniosła skutek, trzeba ją powtarzać co trzy miesiące. Dlatego rodzice Zuzi zainicjowali akcję Nakręcamy chodzenie. Za trzy tony nakrętek otrzymają w punkcie skupu potrzebną kwotę.

Włączenie się w akcję naprawdę nic nie kosztuje. Wystarczy przed wyrzuceniem butelek po napojach, mleku, płynach do prania czy innych zdjąć nakrętkę, a gdy uzbiera się ich więcej, dostarczyć do redakcji. My je przekażemy rodzicom Zuzi.

Nakrętki można dostarczać od poniedziałku do piątku w godz. 8-16, w soboty od 9 do 12 do siedziby redakcji przy ul. Żeromskiego 12.

Jolanta Sosnowska

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy