ZBLIŻENIA

/ 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: ZBLIŻENIA Film, fotografia sochaczew
+2

Sochaczewski Klub Filmowy poleca na weekend

Film ZBLIŻENIA Magdaleny Piekorz i Wojciecha Kuczoka  - twórców głośnych „Pręg”  - obrazu nagrodzonego Złotymi Lwami na festiwalu w Gdyni oraz „Senności” – uhonorowanej Nagrodą Publiczności na festiwalu w Nowym Jorku.

Poruszająca i emocjonalna historia Marty (Joanna Orleańska), której związek poddawany jest nieustannym testom przez nadopiekuńczą miłość matki (Ewa Wiśniewska). Mąż Marty (Łukasz Simlat) źle znosi stałą obecność teściowej w swoim życiu…

Znamy czułość Magdaleny Piekorz i Wojciecha Kuczoka wobec problemów społeczno-psychologicznych. Pokazać językiem filmu złożoność destrukcyjnych relacji międzyludzkich jest niemałym wyzwaniem.

Temat filmu dotyczy chyba większości widzów. Jak powiedziała reżyserka to film o bliskości i jej konsekwencjach. My dodalibyśmy jeszcze: o samotności, potrzebie kochania i bycia kochanym, uzależnieniu od drugiego człowieka, cierpieniu które przynosi rozłąka i próbie wyzwolenia się z toksycznej relacji.

Film skłania do refleksji nad tym jak odciąć pępowinę łączącą nas z rodzicami?

Jak znaleźć się w trójkącie: matka – córka – zięć?  

Obraz znalazł się wśród nominowanych do nagrody głównej na Festiwalu Filmowym w Gdyni. 

Film trwa 80 minut. W rolach drugoplanowych m.in. Andrzej Seweryn i Jacek Braciak.

Chcących porozmawiać na temat filmu zapraszamy do Ostoi św. Dominika (wejście od strony rzeki Bzury) na tyłach kościoła św. Wawrzyńca w sobotę 10.02.18 na godz. 17.00. Wstęp wolny.

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy