Zdecydowane NIE dla budowy nowego schroniska dla zwierząt w Kożuszkach Parcel

/ 5 komentarzy
Zdjęcia i foto: Zdecydowane NIE dla budowy nowego schroniska dla zwierząt w Kożuszkach Parcel  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Zarówno radni jak i mieszkańcy są przeciwni utworzeniu nowego schroniska w Kożuszkach Parcel. Wiele obaw oraz argumentów mają dla swojego stanowiska. 


Podczas sesji rady gminy Sochaczew w dniu 23 października mieszkańcy Kożuszek Parcel oraz sołtysi, radni podjęli temat schroniska, które miałoby powstać niedaleko właśnie wygaszanego Azorka. Tematem zajmuje się przede wszystkim Burmistrz Miasta Sochaczew. Do UM wpływają propozycje terenów, które mogłyby stać się nową lokalizacją dla miejskiego schroniska. Główne znajdują się one na terenie gminy Sochaczew. Podczas sesji poruszono konkretny obszar w Kożuszkach Parcel. 


- Brud, bałagan, szczury - taka rzeczywistość schroniska. (...)Powstaje nowe osiedle domów, ludzie są przerażeni tym, co tam ma powstać. (...) Nie oszukujmy się, że to będzie dobrze funkcjonować. (...) Gryzonie zejdą się z całej okolicy. (...) Obawiam się o swoje dzieci. (...) - mówią mieszkańcy, którzy reprezentowali teren Kożuszek Parcel.


Pytania jakie zostały zadane podczas sesji rady Sochaczew to możliwość poszukiwania przez burmistrza Sochaczewa miejsca na schronisko na obszarze miasta. - Dlaczego schronisko miejskie ma być na terenie gminy Sochaczew? Jest wiele miejsc, gdzie przytulisko mogłoby być na terenie miasta - mówią radni gminy. 


W dyskusji padł również argument dotyczący innego punktu widzenia - To, że nie podniesiecie Państwo ręki teraz (w ew. głosowaniu dot. lokalizacji schroniska - przyp. red. ) to nie znaczy, że zwierzęta nie będą podrzucane na wieś. Ja mam taki problem, że wiele psów i kotów jest podrzucanych głównie z miasta na wieś. Trzeba systemowo rozwiązać ten problem - mówił sołtys Andrzejowa Duranowskiego


Gmina Sochaczew wydaje na opiekę nad bezdomnymi psami prawie 200 tys zł rocznie. Na terenie Azorka dla zwierząt z gminy miała kilka stanowisk, całość schroniska to przede wszystkim psy z terenu miasta Sochaczew. 


- O wielu lat walczyliśmy o zamknięcie schroniska. Ofertę do miasta złożył jeden z mieszkańców. Dokonywana jest analiza tego zagadnienia. Jeżeli ktoś mówi, że świetną ofertę to ona musi zderzyć się z konsultacjami. Tak się właśnie dzieje. Złożono propozycję dot. terenu dla nowego schroniska i my o tym rozmawiamy. Są spotkania mieszkańców w sołectwach. Oni również biorą udział w takich konsultacjach.  Już po wstępnym sprawdzeniu wiadomo, że nie jest to społecznie akceptowalne. Stoimy za tym, żeby nie było tam schroniska. Idziemy za zdaniem naszych mieszkańców gminy Sochaczew i nie poprzemy powstania schroniska w Kożuszkach Parcel. Trzymamy rękę na pulsie.


Możecie być Państwo pewni, że jesteśmy z Wami. - mówił wójt gminy Sochaczew Mirosław Orliński. 


Jak widać temat wzbudzający wiele emocji oraz argumentów ma kilka punktów wiedzenia i z każdym, szczególnie radni, muszą sobie dawać radę i odpowiadać na potrzeby, które zgłaszają mieszkańcy gminy. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (5)

pisiorekpisiorek
+1
,,- Brud, bałagan, szczury - taka rzeczywistość schroniska.,,

Zstanawiam się Jak te pieski tam wytrzymują ?

  (2019-10-23 13:04)
metasekwojametasekwoja
+1
Ludzi wrogich zwierzętom jest o wiele więce niż tych, którzy im pomagają, często ratując je z opresji róznych ludzi. To nie chodzi o szczury, to niechęć do zwierząt.Może za jakąś kasę by się zgodzili. (2019-10-23 18:17)
kriss2929kriss2929
+1
Brud, bałagan, szczury to ludzie robią same a nie biedne zwierzęta wystarczy iść do lasu to widać brud śmieci. I co nikt się nie martwi o dzieci. Tylko biedne Zwierzęta każdy się czepia.ludzia tylka kasa w głowie a niekt się nie martwi zwierzętami
(2019-10-23 21:30)
iwona-peskaiwona-peska
+1
To że jest brud i szczury to nie wina zwioerząt tylko l;udzi tumany jedne .Jak schronisko będzie na wysokim poziomieto nawet nie zauważycie że ono jest .Nieludzkie odpady z was a nie ludzie. (2019-10-24 11:16)
linulinu
+1
@iwona-peska w 100% się zgadzam (2019-10-24 14:36)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy