Zderzenie ciężarówki z samochodem dostawczym w Młodzieszynie

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Zderzenie ciężarówki z samochodem dostawczym w Młodzieszynie Wypadki sochaczew

Kierowcy, którzy wyruszyli 29 stycznia, w podróże po polskich drogach, musieli zachować szczególną ostrożność. Sprawdziły się zapowiedzi synoptyków, którzy zapowiadali opady śniegu oraz porywisty wiatr, który powodował liczne zawieje i zamiecie śnieżne. Zalegające na drogach błoto pośniegowe powodowało, że było ślisko i niebezpiecznie, co skutkowało licznymi zdarzeniami drogowymi.

 

Do jednego z nich doszło na trasie nr 50 w miejscowości Młodzieszyn. Zgłoszenie, które dotyczyło zderzenia samochodu ciężarowego z dostawczym, wpłynęło do Stanowiska Kierowania KP PSP w Sochaczewie kilka minut przed godziną 18. Do zdarzenia niezwłocznie wyjechały dwa zastępy z sochaczewskiej JRG PSP oraz dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Młodzieszyna.

Po dojeździe na miejsce potwierdzono informacje przekazane w zgłoszeniu. W poprzek drogi stał ciągnik siodłowy Renault z naczepą, w który uderzył dostawczy Renault. Kierujący ciężarówką nie doznał obrażeń i opuścił pojazd o własnych siłach. Poszkodowany został zaś kierujący samochodem dostawczym, przytomny znajdował się uwięziony w kabinie swojego auta.

Działania strażaków w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, a następnie wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej, jej ewakuacji na noszach typu deska i przekazaniu zespołowi pogotowia ratunkowego. Dalsze czynności polegały na odłączeniu zasilania i sorpcji rozlanych na jezdni płynów eksploatacyjnych.

Działania, które prowadziło 7 strażaków-ratowników PSP i 9 druhów OSP trwały do godziny 21:05.

 

Tekst i zdjęcia: kpt. T. Fijołek


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy