Zderzenie osobówki z wozem strażackim w Sochaczewie

/ 2 komentarzy / 13 zdjęć
Zdjęcia i foto: Zderzenie osobówki z wozem strażackim w Sochaczewie Wypadki sochaczew
+8


Od ponad godziny trwają utrudnienia w ruchu w okolicach skrzyżowania Gawłowskiej z Płocką. Około godz. 13.30 doszło tu wypadku, będącego niejako konsekwencją nieco wcześniejszego zdarzenia na krajowej 50. Najpierw motocyklista zderzył się z samochodem pogrzebowym, następnie samochód straży pożarnej, który udawał się na miejsce wypadku, zderzył się z samochodem osobowym. W sumie pięć osób zostało poszkodowanych, jedną już przetransportowano helikopterem ratunkowym do Warszawy, pozostałe są opatrywane w Sochaczewie. Utrudnienia w ruchu potrwają kilka godzin. Takie informacje uzyskaliśmy od rzecznika sochaczewskiej Komendy Powiatowej Policji.

 

Jak poinformowała nas Joanna Olszar, rzecznik prasowy sochaczewskiej KPP, w tej chwili wiadomo tyle, że ok. godz. 13.00 na 81 kilometrze drogi krajowej 50 (Żdżarów) motocyklista wyprzedzając szereg pojazdów zderzył się z samochodem pogrzebowym, który prawdopodobnie również wykonał manewr wyprzedzania. Motocyklista doznał otwartego złamania.

 

Do tego zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej, wóz jadący jako drugi na wysokości skrzyżowania Płockiej z Gawłowską, zderzył się z samochodem osobowym wiozącym cztery osoby. Jedna z nich została przetransportowana helikopterem ratowniczym do Warszawy, trzy pozostałe są opatrywane na miejscu w Sochaczewie.

 

---------------------------------------------


Komentarz rzecznika Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie Rafała Krupy z dn. 25 września 2015 r.:


- To był naprawdę trudny moment. Dwa wozy jechały na sygnale do wypadku w Żdżarowie, w którym ranny został motocyklista. Pierwszy z wozów dojechał bez problemu, drugi, kierując się na rondo, nazwijmy je, łowickie, zderzył się z prostopadle w stosunku do niego ustawionym samochodem osobowym. Było tu uderzenie centralno-boczne w drzwi kierowcy. Kiedy ustaliliśmy, że strażakom nic się nie stało, że również sprzęt nie ucierpiał, załoga tego wozu natychmiast przystąpiła do udzielania pomocy uczestnikom wypadku. Kobieta, która kierowała tym samochodem, ucierpiała najbardziej, została śmigłowcem przetransportowana do szpitala w Warszawie. Nie znam i nie mogę się wypowiadać na temat stanu jej zdrowia. Nie mogę się również wypowiadać na temat przyczyn tego wypadku, to ustali policja. 


figa

Foto Wiktor Wachowski

 5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

moskaluczekmoskaluczek
0
Komentarz usunięty ze względu na naruszenie regulaminu. (2015-09-24 18:00)
robroyrobroy
0
@moskaluczek-ledwo wpisałaś się na forum,i już usuwają Twoje komentarze? co ty bazgrzesz?z jakiego chlewu ty wylazła? wracaj do Skierniewic i tam pluj (2015-09-25 06:15)
lzielinskilzielinski
0
zawszę myślałem że to skrzyżowanie ulicy łowickiej i ulicy płockiej ! (2015-09-25 11:51)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy