Zderzenie pociągu z ciężarówką pod Sochaczewem

/ 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Zderzenie pociągu z ciężarówką pod Sochaczewem Wypadki sochaczew

Miedzy Sochaczewem a Teresinem, na przejeździe kolejowym w Kożuszkach Parcel, dziś ok. 09.10 doszło do zderzenia ciężarówki z pociągiem. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale pociągi na trasie mają opóźnienia. Obowiązuje ruch wahadłowy. W akcji ratowniczej biorą udział 4 jednostki straży pożarnej.

 

Na razie nie wiadomo, dlaczego kierowca ciężarówki nie zatrzymał się przed przejazdem kolejowym. Z naszych informacji wynika, że pociąg Intercity Kopernik relacji Warszawa Wschodnia – Bydgoszcz uderzył w tył naczepy samochodu. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Pociąg został zatrzymany, a pasażerowie poproszeni o nie wysiadanie. W związku z wypadkiem, na tej trasie pociągi mają opóźnienia, obowiązuje ruch wahadłowy.


Na miejscu pracują: OSP Paprotnia, OSP Niepokalanów, JRG Sochaczew, ZRM Sochaczew, Policja.


Komentarz Komendy Powiatowej Policji w tej sprawie:

- Niewiele brakowało, a doszłoby do tragedii. 32-letni kierowca samochodu ciężarowego marki Volvo wjechał na przejazd kolejowy i nie udzielił pierwszeństwa przejazdu pociągowi relacji Warszawa Wschodnia – Bydgoszcz Główny, przez co doprowadził do zderzenia pociągu z naczepą pojazdu. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Na przejeździe znajdowała się sygnalizacja świetlna oraz pół zapory.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy na swej drodze pokonują przejazd przez tory kolejowe, o zachowanie szczególnej ostrożności, respektowanie i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i zdrowy rozsądek.


Foto główne KPP Sochaczew 

Foto OSP Paprotnia

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy