ZDJĘCIA PRÓBNE

/ 8 zdjęć
Zdjęcia i foto: ZDJĘCIA PRÓBNE Film, fotografia sochaczew
+3

23 maja,w sobotę o godz.17.00 w Sochaczewskim Klubie Filmowym przypomnimy trochę zapomniany a interesujący debiut Agnieszki Holland pt.:ZDJĘCIA PRÓBNE z 1976 roku.

Polska.Połowa lat 70. XX wieku.Anka (Daria Trafankowska) i Paweł (Andrzej Pieczyński) właśnie osiągnęli pełnoletniość. Oboje marzą o zostaniu aktorami. Zanim spotkają się w wytwórni filmowej, na zdjęciach próbnych do przygotowywanego filmu fabularnego,przyglądamy się im w kilku sytuacjach. Anka jest jedynaczką, mieszka z rodzicami w małym miasteczku.Podkochuje się w koledze ze szkoły, który uwodzi ją na podmiejskim campingu i próbuję namówić, by chwilę potem oddała się jego koledze. Pawła poznajemy, gdy opuszcza dom dziecka.Niedawno podjął swoją pierwszą pracę w domu kultury i nieopatrznie wdał się w romans z żoną swojego kierownika...

Wczesny film Agnieszki Holland zrealizowany wspólnie z Pawłem Kędzierskim i Jerzym Domaradzkim to nie tylko opowieść o ówczesnych wyborach życiowych i moralnych młodych ludzi w Polsce połowy lat siedemdziesiątych, to zdumiewający i aktualny dzisiaj, obraz młodych,niespełnionych,poszukujących nieistniejących ideałów,goniących za karierą,szukających swojego miejsca w świecie ludzi.

Polecamy! Film trwa 99 min. Wstęp wolny. 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy