Zaloguj się do konta

Ze słońcem przez wakacje

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
2014-06-27
Opieka społeczna

Magik za pomocą czarodziejskiej różdżki wprowadził wszystkich w bajkowy świat. Nie zabrakło również konkursów i zabaw dla naszych milusińskich. Swoje umiejętności sztuk walki zaprezentowało Sochaczewskie Centrum Sztuk Walki oraz grupa Dragon. Dzięki zaangażowaniu lokalnych szkół rozstrzygnięto konkursy plastyczne...

 

26 czerwca terenie przy MOPS w Sochaczewie odbyła się impreza integracyjno-rekreacyjna pn.Trzeźwy Wybór na Wakacje dla rodzin z dziećmi.

Organizatorami imprezy był Burmistrz Miasta Sochaczew i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W pikniku udział wzięło 400 mieszkańców naszego miasta. Nie zabrakło również zaproszonych gości. Razem z nami bawili się Vice Burmistrz Pan Marek Fergiński, Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia Pani Joanna Kamińska i licznie zaproszeni goście, a także grupa z zaprzyjaźnionego MOPS w Radomsku (dzieci wraz z opiekunami z MOPS-ok. 40 osób). W ramach rewizyty MOPS Sochaczew w dniu 28.06.2014r. odwiedzi MOPS w Radomsku.

Piknik finansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, funduszy Miejskiej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz dzięki darczyńcom.

Głównymi celami projektu była edukacja na temat życia w trzeźwości, profilaktyki zachowań nieakceptowanych społecznie oraz wzrost wiedzy na temat możliwości wykorzystania europejskich funduszy społecznych. Impreza przebiegła w rodzinnej i wakacyjnej atmosferze. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji. Magik za pomocą czarodziejskiej różdżki wprowadził wszystkich w bajkowy świat. Nie zabrakło również konkursów i zabaw dla naszych milusińskich. Swoje umiejętności sztuk walki zaprezentowało Sochaczewskie Centrum Sztuk Walki oraz grupa Dragon. Dzięki zaangażowaniu lokalnych szkół rozstrzygnięto konkursy plastyczne dot. Unii Europejskiej oraz Profilaktyki Uzależnień. W niebo poleciały również kolorowe balony z marzeniami wakacyjnymi. Wszyscy mogli również liczyć na posiłek-kiełbaskę z grilla, a na deser pyszne naleśniki przygotowane przez uczestniczki Kącika Rodzinnego. Grom i zabawom towarzyszyła wakacyjna muzyka, a uśmiechy na twarzach dzieci rozświetliły pochmurne niebo i przywołały wakacyjne słońce.

Burmistrz Miasta Sochaczew oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej dziękuje osobom dzięki którym możliwa była realizacja imprezy.

 Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc